RekuperatoriaiTaigi nusprendėte savo namus vėdinti bei ventiliuoti moderniai ir protingai. Tikriausiai jau žinote, kad šilumokaičio pagalba šalinamas ir į patalpą rekuperatoriniais vamzdžiais atvedamas oras sutaupo net apie 70-80 procentų šilumos? Vien tai gali būti pakankamu svertu rinktis būtent šią opciją, tačiau pateiksime dar žinių ir patarimų apie rekuperatorius ir jų kainas bei savybes.

Rekuperatorius kaina priklauso nuo prekės tipo, pardavėjo ir keleto kitų faktorių. Pats įtaisas kainuoja fiksuotą kainą, bet jo įrengimo kaštai gali skirtis, priklausomai nuo jūsų namų ar patalpos. Pigesni rekuperatoriai atsieis keliasdešimt arba kelis šimtus eurų, na, o brangesni gali perkopti ir kelių tūkstančių eurų sumą. Pastarieji dažniausiai yra labai galingi, dideliems namams ar net biurams skirti įrenginiai, kurių būstui yra per daug, todėl išleisti daug tikrai nereikės.

Svarbu suprasti, jog tai yra komforto prekė, kuri nėra būtina, tačiau jos poveikis aplinkai ir jūsų gyvenimui yra labai ryškus bei pastebimas. Patys įrenginiai veikia gana tyliai ir sunaudoja labai mažai energijos, todėl tikriausiai net pamiršite, kad jie yra visai šalia jūsų, bet oro, kuriuo kvėpuosite, kokybė sakys tikrai ką kitą.

Kelių rekuperatorių tipai leidžia į lauką išpučiamo oro šilumą panaudoti ir įsiurbiamo oro pašildymui, taip ne tik gerinant oro kokybę, bet ir palaikant stabilią patalpos temperatūrą. Geri rekuperatoriai sugeba išsaugoti net apie 85 procentus šilumos.

Kaip išsirinkti tinkamą prekę? Geriausia yra kreiptis į ekspertus bei profesionalius pardavėjus, kurie galėtų pakonsultuoti ir padėti išsirinkti tokią prekę, kuri tiks būtent jūsų būstui. Nedvejokite klausti ir tada tikrai priimsite geriausią sprendimą.