Rekuperatorius leis ne tik sutaupyti pinigų, bet kartu sudarys sąlygas tapti draugiškais aplinkai ir paskatins mažesnį energijos suvartojimą.

Lietuvos žiemos reikalauja vis daugiau šilumos, vis geriau apšildyti savo būstus. Tačiau svarbu ne tik kaip pagaminti pakankamą kiekį šilumos, bet ir kaip sumažinti šilumos nuostolius. Nes dėl šiuo metu spartėjančios namų renovacijos, butai darosi vis labiau izoliuoti, vėdinimas tampa ypač reikalingas. Tačiau jo metu, prarandamas labai didelis kiekis šilumos. Tad dabar pats geriausias laikas galvoti apie šilumos nuostolius sumažinančius sprendimus. 

Energija arba šiluma juda ar išeina veltui per lauko sienas, įtrūkimus oro tarpus tarp langų ir durų ar kitus plyšius. Šie “nusikaltėliai” leidžia šiltam orui pabėgti iš namų.

Rekuperatorius ir vėdinimo sistemos yra skirti tam, kad sumažinti šiuos šilumos nuostolius. Pirma reikia pradėti nuo namo apžiūros. Raskite namo skyles, ertmes ar plyšius, kurie yra tiesiogiai atsakingi už šilumos nuostolius. Kai energetinį auditą baigsite, ieškokite naujų energijos efektyvumo sprendimų. Pagrindiniai pastebėti šilumos nuostolių sukūrėjai turėtų būti pašalinti nedelsiant!

Kovojant su šilumos nuostoliais

Pastatų statytojai stengiasi pastatyti kuo sandaresnį būstą. To padarinyje sudaroma gera terpė kauptis perteklinei drėgmei ir kitiems teršalams. Ši drėgmė kondensuojasi ant laukinių patalpų sienų ir iššaukia pelėsio, grybelio augimą.

Dėl šių pagrindinių priežasčių priverstinė, rekuperacinė vėdinimo sistema yra būtina šiuolaikiniuose, sandariuose būstuose. Rekuperatorius Polypipe HRX ir HRX2 galima susigrąžinti iki 95% šių šildymo nuostolių.

Rekuperatorių techninė informacija

  • 70% efektyvumo įrenginiai praranda 4°@5°C lauko oro temperatūros.
  • 90% efektyvumo įrenginiai praranda <1°@5°C lauko oro temperatūros.

 

Polypipe HRX rekuperatorius su kryžminio – priešpriešinio oro srauto šilumokaičiu sugrąžina iš šalinamo oro iki 95 % šilumos. Panaudotą orą rekuperatorius Polypipe HRX ištraukia iš virtuvės, tambūro, vonios bei kitų sanitarinių patalpų ir atvėsintą bei išfiltruotą išmeta į lauką. Tuo pat metu šviežias oras įsiurbiamas iš lauko, išvalomas oro filtre ir pašildytas šilumokaityje tiekiamas į gyvenamąsias patalpas tokias kaip svetainė, miegamieji, vaikų kambariai.

Labai efektyviai paskirstydama šviežią, filtruotą orą po patalpas per lanksčių ortakių vėdinimo sistemą  „Polypipe Rigid Duct“ rekuperacinė vėdinimo sistema pastebimai pagerina gyvenamąją aplinką.

Lanksčių ortakių sistemoje naudojami plastmasiniai vamzdžiai, kurių diametras tik 75 mm. Tai yra ypač patogu, kuomet įrengti metalinių ortakių (kurie yra daug didesnio diametro) neleidžia patalpų aukštis (tam tereikia tik 11 cm) arba kai norima ortakius paslėpti grindyse. Grindinio ortakių sistemos įrengimo atveju svarbu užtikrinti, kad ortakių neslėgtų krūvis.

Šis rekuperatorius ir vėdinimo sistemos turi privalumą tokį, kad kiekvienas oro tiekimo ir ištraukimo plafonas ar difuzorius turi atskirą atšaką, kuri nėra jungiama į centrinį ortakį. Kiekviena atšaka aptarnauja tik atskiras patalpas, dėl to nėra garso sklidimo iš vienos patalpos į kitą per ortakį galimybės.

Sistemoje naudojami 2 paskirstymo kolektoriai – tiekiamam ir ištraukiamam orui (dideliuose objektuose gali būti ir daugiau). Tarkim ištraukimo atveju, į kolektorių suteka iš visų patalpų ištrauktas oras, kuris vienu ortakiu keliauja iki rekuperatoriaus ir vėliau pašalinamas lauk.

Patogiausia kolektorių montavimo vieta yra šalia rekuperatoriaus, būtinai pastato viduje. Gali būti vertikalios arba horizontalios padėties.

  •   –  Sveika gyvenamoji aplinka
  •   –  Sumažina kuro sąnaudas

Vasaros bypass variantą turi Polypipe HRX rekuperatorius – naktiniam vėsinimui. Tai užtikrina, kad šiluma nėra saugoma patalpose kai to nereikia. Ypač efektyvus alergiškiems žmonėms – švarus, be žiedadulkių, šviežias oras, bei gyvenantiems triukšmingoje miesto aplinkoje.

Rekuperatoriaus ir vėdinimo sistemos esminiai bruožai bei privalumai:

  •   –  Atkuria daugiau nei 92% prarandamos šilumos
  •   –  Sumažina šildymo sąnaudas
  •   –  Sveikesnė gyvenamoji aplinka

Daugiau informacijos www.polypipe.lt