Balkonų stiklinimas Įkyrėjo nuolat iš gatvės sklindantis triukšmas, mat gyvenate didmiestyje, pačiame miesto įvykių sūkuryje? O galbūt jūsų langai nėra tiek sandarūs, jog galėtų sulaikyti iš lauko sklindantį šaltį žiemos metu? Jei į pastaruosius klausimus jūsų atsakymas buvo teigiamas, tuomet vertėtų susimąstyti apie papildomus būdus, kaip išsaugoti sandarumą. Balkonų stiklinimas — bene pagrindinė to alternatyva.

 Balkonų stiklinimo rūšys

 Šiandien įmonės, stiklinančios balkonus, gali pasiūlyti įvairius būdus, kaip apsisaugoti nuo triukšmo, šalčio ar pro langų tarpus švilpiančių vėjų.

 Populiariausi balkonų stiklinimo variantai:

 Rėminė balkonų įstiklinimo sistema;

  • Berėmė balkonų įstiklinimo sistema;
  • Stumdoma rėminė balkonų įstiklinimo sistema;
  • Varstoma rėminė balkonų įstiklinimo sistema;
  • Aliuminio profilių balkonų stiklinimo sistema.

Berėmio balkonų stiklinimo pagrindu yra stumdomi grūdinto stiklo elementai, kurie būna įdėti į aliuminį rėmą. Pataroji medžiaga yra kur kas tvirtesnė nei medis ar plastikas, be to nereikalauja papildomų pastangų bėgant metams ir norit išlaikyti pradinę daikto būklę, pavyzdžiui, langų rėmų nereikia dažyti.

Nors berėmė konstrukcija iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvai, neapkrautai, tačiau ji nėra tokia patvari, kaip rėminė konstrukcija. Balkonus stiklinant pasitelkus specialias ir ypač tvirtas rėmines konstrukcijas galbūt ir bus kiek sumažintas šviesos prasiskverbimo plotas ar vizualiai apsunkintas langas, tačiau saugumo klausimai tai neabejotinai tvirčiausia ir sandariausia priemonė. Balkonus nusprendus stiklinti šiuo būdu, dažniausiai pasirenkama viena ar kelios sekcijos, kurias bus galima darinėti.

 Dar vienas rėminių balkonų stiklinimo konstrukcijų privalumų yra aukštas hermetiškumo rodiklis. Tai reiškia, kad bus išlaikoma temperatūra ir kartu patalpos bus ventiliuojamos stiklui nerasojant.

Namų ar daugiabučių balkonus ar terasas stiklinant būtent šiuo metodu, taip pat galima pasirinkti, ar  stiklai stumdysis ir varstysis. Stumdomos konstrukcijos yra šiuolaikiškesnis būdas, be to tvirtinimo ir kitos papildomos detalės čia ne taip akivaizdžiai matosi, kaip, sakykime, varstomų balkonų konstrukcijose.

Visai nesvarbu, kokiu būdu yra stiklinamas balkonas, pirmiausia vertėtų pagalvoti, ko tuo siekiama? Jei norima grožio ir estetinio balkono ar terasos vaizdo, galbūt vertėtų rinktis berėmes konstrukcijas ir prie jų taikyti šių erdvių apdailą. Tačiau, jeigu prioritetas yra saugumas ir garso ar šilumos/šalčio izoliacija, turbūt nieko nėra geriau už rėmines aliuminio konstrukcijas balkonų stiklinimui.