Visiems turbūt teko girdėti apie sukčiaujančius automobilių servisus. Iniciatyvi studentų grupė tirianti vartotojų teises ir įvairias parduotuves bei įstaigas atliko tyrimą – važiavo po servisus ir bandė išsiaiškinti kuris automobilių servisas Kauneservisas kaune yra sąžiningas, o kuris ne. Viskas buvo atlikta labai paprastai – automobiliui imituotas valytuvų gedimas. Gedimas imituotas paprasčiausiu būdu – išimant saugiklį. Tada nuvažiavus į servisą automobilis paliekamas ten ir laukiama meistrų verdikto. Už šį gedimą sąskaitos buvo labai skirtingos. Džiugu, kad patys sąžiningiausi meistrai saugiklį įdėjo nemokamai ir pajuokavo, kad kažkas išimdamas saugiklį padarė pokštą. Normali kaina už šį darbą buvo 10-20 litų. Didžiausia nurodyta suma už šį remontą – 350 litų. Ir servisas netgi atsisakė išrašyti sąskaitą. Verta paminėti, kad mažiausią kainą pasakė didžiausi servisai. Praktiškai kiekvienas didelis, save gerbiantis servisas Kaune sąskaitą parašė sąžiningai. O didžiausias kainas pasakė patys mažiausi servisai. Nors visi tikisi, kad viskas bus priešingai.

Verta paminėti, kad į servisus buvo varomas brangus Lexus automobilis, o jį vairavo blondinė mergina apsiavusi aukštakulniais bateliais. Gal ir tai paskatino servisų darbuotojus sukčiauti.  Jei į servisą atvažiuotų vyras tada meistrai bijotų. Visų pirma bijotų, kad vyrai supras klastą, o gal bijotų ir vyriško pokalbio (jokiu būdu nesame už smurtą).

Tęsiant tyrimą, kuris servisas Kaune yra sąžiningas, o kuris ne – peržiūrėjome internetines skundų lentas. Pasirodo, kad jos greičiausiai nemeluoja. Kaip tyčia, tie servisai kurie už „valytuvų remontą“ paimė didelius pinigus, apie juos ir skundų buvo internete. Kitas servisų vertinimo kriterijus – jų darbuotojų kitimas. Šią informaciją galima rasti rekvizitai.lt interneto svetainėje. Jei darbuotojų skaičius pastovus arba didėjantis – greičiausiai servisu galima pasitikėti. Bet jei darbuotojų skaičius nuolat kinta, tada geriau serviso vengti. Nes tai reiškia, kad šis Kauno servisas nesusitvarko su darbuotojais (o tai gali reikšti ir nesąžiningumą atsiskaitant), tai jie gali nesusitvarkyti ir su Jūsų automobiliu ar jo gedimais. Kita problema – jei darbuotojai nuolat keičiasi, niekada negali būti tikras kokiam specialistui į rankas papuls automobilis… Nes specialistai kiekvieną dieną keičiasi…