Šilumos siurbliaiŠilumos siurblys, tai puikus įrenginys, galintis ne tik šildyti bet ir vėsinti patalpoje esantį orą. Pastaruoju metu ypatingai paklausūs šilumos siurbliai, veikiantys principu oras – oras. Šilumos siurblys oras – oras, tai kondicionierius, kuris ne tik vėsina orą, bet ir yra sukurtas šaltesniam klimatui, kad sušildytų žiemą atšalusias patalpas.

Šilumos siurbliai oras – oras, skirti nuolatiniam patalpų šildymui. Vis dažniau pasirenkami oras – oras šilumos siurbliai yra sandarūs ir garantuoja aukštos energetinio efektyvumo klasės namų apšildymą. Savo ruožtu siurblių technologijos irgi patobulėjo bei pasiekė lygį, kurio pakanka, kad šis prietaisas taptų vieninteliu šilumos šaltiniu biure, name ar kitame pastate.

Norint geriau suprasti šilumos siurblio veikimo principą, jis lyginamas su šaldytuvu – šilumos siurblio veikimas yra atvirkštinis šaldytuvo darbo principas. Pagrindinė šilumos siurblio dalis yra kompresorius. Šilumnešis arba šaltnešis, nes paprastai tai yra skystas freonas, kurio temperatūra yra žemesnė nei aplinkos oro temperatūra, prateka per garintuvą ir iš oro paima šilumą. Šildamas freonas virsta garais. Kompresoriuje garai suspaudžiami, slėgis padidėja ir pakelia garų temperatūrą. Karštos dujos pasiekia šilumokaitį, iš pastarojo šiluma perduodama į kambarių orą. Atidavusios šilumą, dujos kondensatoriuje virsta skysčiu, ir ciklas vėl kartojasi iš naujo. Reikiamą oro kiekį per oro vožtuvus į garintuvą paduoda sistemoje sumontuotas ventiliatorius.

Oras – oras paprasčiausias ir pigiausias įrenginys. Taip pat tai vienas ekologiškiausių šildymo būdų, nes proceso metu nedeginamas kuras, į aplinką neišmetamos kenksmingos medžiagos. Dėl ypač aukšto šilumos siurblių oras – oras efektyvumo galima gerokai sumažinti patalpoms šildyti skirtas lėšas.