Šilumos siurbliai oras-vanduoŠilumos siurbliai oras–vanduo gali ne tik apšildyti gyvenamąsias patalpas, bet ir pašildyti buityje naudojamą vandenį. Šie siurbliai šildo patalpas per radiatorius arba grindis, kurios turėtų būti specialiai įrengtos. Siurblio elektros sąnaudos nesusidaro didelės, nes karštas vanduo sušyla nuo lauke esančios energijos.

Šis šilumos siurblys turi jau kitokį garintuvą nei kiti šilumos siurbliai, tai šilumokaitis freonas-oras. Jis pašildomas lauko oru: šalia sumontuotas ventiliatorius sukuria oro srautą, kuris apipučia šilumokaitį, taip jį pašildydamas. Šio tipo šilumos siurblio montavimas yra paprasčiausias ir greičiausias iš visų šilumos siurblių. Šilumos siurblys oras–vanduo yra tiesiog pastatomas netoli pastato ant specialiai jam skirto tvirto, lygaus pagrindo. Paprastai vieta parenkama kuo arčiau katilinės, kad vamzdynų trasos būtų kuo trumpesnės, o kartu ir mažesni dėl to susidarantys šilumos nuostoliai, ir patogesnis priėjimas atliekant priežiūros ar remonto darbus.

Nuo kitų šilumos siurblių oras–vanduo modifikacijos siurblys skiriasi tuo, kad kompresorius yra lauke, todėl jo sukeliamas garsas lieka pastato išorėje. Deja, ventiliatorius gali pasiekti tokį triukšmo lygį, kad gali imti erzinti tiek Jus pačius, tiek kaimynystėje gyvenančius žmones ir ypatingai naktimis. Todėl specialistai pataria apie garso slopinimą pagalvoti iš anksto. Tam reikėtų parinkti atitinkamą vietą šilumos siurbliui arba įrengti garso barjerus, kitaip dar vadinamus, akustinėmis sienelėmis. Iš techninių šilumos siurblio charakteristikų, kurias pateikia gamintojas, galima sužinoti ventiliatoriaus skleidžiamo triukšmo lygį.

Oras–vanduo šilumos siurblių efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo lauko oro temperatūros: kuo temperatūra aukštesnė, tuo pigesne energija aprūpinami namai. Oras–vanduo šilumos siurbliai gaminami įvairių modelių ir galingumų, tad taip užtikrinami kiekvieno vartotojo poreikiai ir lūkesčių patenkinimas.