Šilumos siurbliai oras-vanduoVienas mažiausiai taršių bei labai ekonomiškas šildymo būdas yra naudoti šilumos siurbliai oras-vanduo. Didžiausias šių siurblių privalumas yra tas, jog jie gali apšildyti namų ar patalpos vandenį bei orą, todėl būtent savo universalumu pranoksta kitus savo konkurentus.

Namus ar patalpą apšildyti bei aprūpinti šiltu vandeniu galėsite tik tokiu atveju, jeigu šalia namų ar patalpos yra vandens telkinys (ežeras, tvenkinys, upė). Dažniausiai tokį šildymo metodą renkasi namų šeimininkai, turintys nuosavą tvenkinį arba net ryžtasi tokį išsikasti dėl paprastesnio ir pigesnio šildymo. Deja, sąnaudas ir energijos suvartojimui įtaką daro atstumas, kadangi reikalinga gana galinga pumpavimo bei cirkuliacinė įranga.

Šilumos siurblys oras-vanduo veikia labai paprastu, tačiau genialiu principu. Iš lauko paimtas oras yra vėsinamas, o pasisavinta šiluma iš aušinimo proceso, šilumokaityje perduodama į skystį (dažniausiai būna tam tikras tepalas termofikatas), kuris apšildo patalpas arba būstą. Vakarų Europoje toks metodas populiarus apšildant grindis, taip apšildant ir visą patalpą, dažniausiai vonioje ar tualete. Ši praktika po truputėlį populiarėja ir Lietuvoje.

Ilguoju laikotarpiu tokia investicija tikrai atsiperka. Nors įsirengti tokią šildymo sistemą yra pakankamai brangu, nuolatinio šildymo kaštai yra labai maži, todėl didesnių verslų savininkai ar ekologiją vertinantys V.Europos paslaugų tiekėjai vis dažniau renkasi tokį patalpų šildymo būdą. Dauguma oras-vanduo tipo šildytuvų veikia ir itin žemoje temperatūroje, tačiau reikia nuolatos prižiūrėti vamzdynų bei infrastruktūros būklę, kad nekiltų bėdų.

Tokią įrangą įsirenginėti reiktų tik pasitarus su specialistais, nes galite išmesti pinigus į balą. Nenusiminkite, jeigu šalia jūsų nėra didesnio vandens telkinio, šildyti namus ar vandenį galima ir kitais būdais.