lg f-1296nda3 skalbimo mašinaSkalbimas rankomis – namų ruošos darbas, kurį norėtųsi pamiršti kartą ir visiems laikams. Deja, nei moderni lg f–1296nda3 skalbimo mašina, nei kiti įrenginiai nėra amžini. Tačiau tarnavimo laiką galima gerokai prailginti, jei šie prietaisai naudojami pagal paskirtį, yra kruopščiai prižiūrimi. Paprastai pagrindinius priežiūros aspektus nurodo pats gamintojas, bet naudojimo instrukciją atidžiai skaito nedaugelis.

Skalbinių galia

Skalbimo mašinos būklei įtakos turi ne tik visiems puikiai žinomas kietas vanduo. Mėgiamam prietaisui pakenkti gali patys skalbiniai. Kad taip nenutiktų, drabužius ir patalynę derėtų į būgną dėti tam tikra tvarka. Net jei skubate, atkreipkite dėmesį į drabužių kišenių turinį. Čia užsilikusios servetėlės, rašteliai, parduotuvių čekiai, metaliniai pinigai ir kiti niekučiai gali padaryti nemenkos žalos prietaiso filtrui. Taip pat reikėtų pasirūpinti vos besilaikančiomis sagomis, išplyšusiais užtrauktukais. Jei naudojatės senesnės kartos prietaisu, skalbinius sluoksniuokite pagal jų svorį. Pavyzdžiui, į apačią dėkite sunkesnius drabužius, patalynės užvalkalus, toliau – palaidines ar marškinius, džinsus, apatinius drabužius. Naujo modelio skalbyklės, pavyzdžiui, LG F1296NDA3 „6 Motion“ skalbimo mašina drabužius prieš skalbimą tolygiai paskirsto, tačiau galite padėti ir jai. Kojines ir apatinius dėkite į specialų tinklinį maišą – jis apsaugos pačius skalbinius ir neleis susimazgyti kartu skalbiamiems drabužiams. Žinoma, būtina įsitikinti, kad neviršijate rekomenduojamo skalbinių svorio. Verta nepamiršti, kad rankšluosčiai, chalatai ir pūkiniai drabužiai šlapi sveria net kelis kartus daugiau. Sudėjus skalbinius, maždaug ketvirtis būgno nuo viršaus turėtų likti laisvas. Tačiau sunkius skalbinius verta išskalbti atskirai, net jei jie neviršija pusės būgno tūrio. Tokiu būdu neperkrausite skalbyklės, o skalbiniai bus švaresni.

Valyti reikia ne tik išorę

Kiekviena rūpestinga šeimininkė reguliariai valo ant skalbyklės korpuso susikaupusias kalkių nuosėdas, kitokias dėmes. Tačiau skalbimo mašinai tokio dėmesio neužtenka. Jei norite kuo ilgiau išvengti remonto išlaidų, pasirūpinkite ne tik prietaiso išore, bet ir vidumi. Kitaip gali sugesti įvairios detalės (įtrūkti vandens atitekėjimo ar išpylimo žarna, užsikimšti filtras), iš skalbyklės ar netgi nuo skalbinių sklisti nemalonus kvapas. Vienas svarbiausių skalbimo mašinų kriterijų yra skalbinių talpa:6 kg ar net daugiau užtikrina visos šeimos naudojimosi komfortą. Tačiau periodiškai išvalyti reikia ir didelės, ir mažos talpos prietaisus. Kas kelis skalbimus verta išimti skalbiklių skyrelį ir jį kruopščiai išplauti, išdžiovinti. Taip pat naudinga šepetėliu ar kempinėle iššveisti tarpines gumas ant durelių, aplink būgną. Tokiu būdu apsaugosite jas nuo pelėsio, po skalbimo liekančių nešvarumų. Jei po skalbimo kuriam laikui paliksite dureles praviras, taip pat apsisaugosite nuo pelėsio. Išvalyti reikėtų ir patį būgną. Nebijokite iššveisti jį kempinėle. Periodiškai ištuštinkite filtrą – paprastai jį galite rasti ant skalbyklės korpuso, apačioje. Išvalyti galite ir sunkiau prieinamas skalbimo mašinos detales. Lg f-1296nda3 kaina nėra labai maža, kaip ir kitų skalbyklių, o periodiškas valymas gali apsaugoti nuo skalbyklės keitimo. Tai padaryti nesunku – užtenka į skalbiklio skyrių įpilti acto ir sodos mišinio, įjungti prietaisą įprastu režimu (tuščią). Toks metodas padeda išvengti kalkėjimo. Nuo nepageidaujamų apnašų saugo ir specialūs minkštikliai, nukalkinimo priemonės. Patartina rinktis ne miltelius, o skystus skalbiklius. Jie geriau pasiskirsto, greičiau ištirpsta, todėl tiek skalbiniai, tiek pats prietaisas lieka švaresnis. Tai tikrai nedidelė investicija į skalbyklės ilgaamžiškumą. Nesvarbu, ar jūsų dėmesį patraukė lg f–1296nda3 skalbimo mašina, ar kito modelio skalbyklė, tinkama priežiūra padės išnaudoti visus prietaiso privalumus. Taigi, švarus įrenginys – ne tik maloniai gaivūs, švarūs skalbiniai, bet ir sutaupyti pinigai.