Skanaus maisto ruošimo pamokėlės

maistas lrytas.lt
maistas lrytas.lt

Kaip rašo portalas lrytas.lt, skanų maistą paruošti gali kiekvienas – tereikia žinoti keletą paprastų taisyklių, kurios virtuvėje padės pasijusti kaip žuviai vandenyje. Juk pastebėjote, kai kurių žmonių ruošti patiekalai – skanūs, nors liežuvį praryk. O kai kam, kad ir kaip stengiantis niekaip nepavyksta pagaminti kažko, tirpstančio burnoje – gromuliuojate kąsnį, negalėdami praryti, ir nežinote, kaip pasakyti vaišintojui, jog nelabai skanu. Kad patiems netektų vaišinti svečių neskaniu maistu, o ir patiems tokiu maitintis – keletas paprastų patarimų.

Daržovių garnyras

Pradėsime nuo daržovių, nes jos dažniausiai yra sudedamoji antrojo patiekalo dalis. Jas aptiksi greta išsitiesusios virtos dešrelės, keisto maltinuko, sultingo kepsnio ir netgi blynelių. Tačiau, kaip rašo portalas lrytas.lt, kad ir koks bus skanus pirmasis patiekalas, viską sugadinti visuomet gali neskaniai patiektos daržovės. Galbūt mąstote – o kas gi čia gali būti neskanaus? Juk daržovės tiesiog yra daržovės, su savo specifiniu daržovišku skoniu. Atsakymas paprastas – mažai kam patinka tiesio grynos neapdorotos daržovės. Jeigu įdėjote darbo ruošdami šalia jų gulintį mėsos gabalą, tai ir prie daržovių malonėkite šiek tiek padirbėti.

Ką galima su jomis padaryti, kaip jas apdirbti? Vienas iš populiariausių, puikų skonį užtikrinančių būdų – tai kepimas. Kad ir kokia daržovė tai būtų, paprika, agurkas, pomidoras ar svogūno laiškas – jūs galite ją kepti ant keptuvės, nedideliame riebalų kiekyje. Jeigu paisote sveikatos, sveikatingumo – tuomet rinkitės alyvuogių aliejų, ir kuo jo mažiau, tuo geriau. Apkeptos daržovės turi intensyvesnį malonų skonį, nebeatrodo kaip „žalias, nepagamintas“ dalykas šalia jūsų dešrelės ar žuvies.

Taip pat daržoves galite pagardinti padažais. Tarkime, jeigu turite agurkų, pomidorų, svogūnų, ridikėlių – visus šiuos komponentus susmulkinkite, ir kaip rašo portalas lrytas.lt, turėsite puikias salotas. Tačiau skanios jos bus tik tada, kai naudosite tinkamus padažus. Geriau nepirkti jau pagamintų, nes juos kartais būna konservantų, ar kitaip perdirbtų medžiagų. O pildami natūralų savo gamybos padažą, jūs iškart galėsite džiaugtis skaniausiu patiekalu. Galite dėti grietinę, majonezą, aliejų su actu, sultis, vyną, trintą sūrį, medų ir kt. atitinkamus padažus.

Grietinės ir sviesto magija

Jeigu verdate sriubą, jeigu kažką kepate – jūs naudojate įvairius riebalus. Ar žinojote, kad jūsų verdami ir kepami patiekalai bus šimtą kartų skanesni, jeigu vietoje aliejaus naudosite sviestą? Tiesa tokia, kad alyvuogių aliejus yra sveikiausias, tačiau tik sviestas turi tokį ypatingai švelnų, skanų ir malonų skonį. Brangiausi pyragai parduotuvėse ir skanūs naminiai gaminiai dažniausiai ir būna pagaminti su sviestu, o ne aliejumi. Tačiau nepiktnaudžiaukite juo per daug – saugokite sveikatą, kuriai sviesto perdozavimas tikrai ne į naudą.

O ką reikėtų žinoti apie grietinę? Kaip rašo portalas lrytas.lt, grietinė vis dar yra labai madingas ir natūralus produktas, nuostabiai pagardinantis įvairiausius patiekalus. Šaukštas ar šaukštelis grietinės gali neabejotinai pagerinti sriubą, salotas, troškinį, pyragą. Tik čia ir vėl turi karaliauti natūralumas. Jeigu naudojate grietinę – tegul ji būna natūrali, riebi, skani, o ne perdirba ir galų gale pagaminta iš augalinių riebalų.

Švieži prieskoniai

Tai nėra naujiena, tačiau vis dar dažnai primirštame – kiek daug sodraus skonio ir kvapo gali pridėti prieskoninės žolelės: bazilikai, krapai, raudonėliai, mėtos, čiobreliai ir kt. Nepamiršti reikia vieno: jeigu turite galimybę šviežiai sumalti prieskonius, jūsų patiekalas bus kelis kartus skanesnis, kvapnesnis. Na o labai ilgai maišeliuose laikomi sumalti prieskoniai ar jų mišiniai praranda daug skonio savybių. Česnakai, svogūnai, pipirai taip pat yra prieskoninės daržovės bei produktai, kuriuos geriausia naudoti šviežius.