Skelbimu lentosGyvename informacinėje visuomenėje, kur dalintis informacija vieniems su kitais – būtinybė. Informacija keičiamės įvairiais būdais, tačiau populiariausias – elektroninis būdas, ypač plačiai naudojamas darbe. Tačiau šis būdas – ne visada įmanomas, pavyzdžiui, dalinantis informacija tarp visų daugiabučio gyventojų. Būtent dėl to kiekvieno bendrabučio laiptinėje kabo skelbimų lenta.

Skelbimų lentos plačiai naudojamos jau begalę metų, kažkada tai buvo vienintelis būdas dalintis bendruomenei svarbia informacija. Dabar – ne vienintelis, tačiau greičiausias, patikimiausias ir pigiausias būdas, kas ypač aktualu daugiabučių gyventojams.

Skelbimų lentos gali būti tiek pastatomos, tiek pakabinamos, pastarosios yra populiaresnės, o daugiabučiuose – vienintelis pasirinkimas, nes pastatyti skelbimų lentą laiptinėje – tiesiog neįmanoma. Jų danga taip pat gali skirtis – kamštinė, tekstilinė, magnetinė.

Kamštinės skelbimų lentos pagrindas – kamštmedis, į kurį nesunkiai smeigiami smeigtukai arba adatėlės. Tokia lenta yra itin ilgaamžė, nes net ir dažnai smaigstomas, kamštmedis nepraranda savo savybių. Ant tekstilinės skelbimų lentos skelbimai taip pat prismeigiami smeigtukais arba adatėlėmis, tačiau tokios lentos greičiau susidėvi, o didžiausias jų išskirtinumas – spalvotas pagrindas: jei kamštinė lenta gali būti tik ruda, tai tekstilinė – bet kurios spalvos. Prie skelbimams naudojamos magnetinės lentos, skelbimai tvirtinami magnetais, ant tokios lentos taip pat galima rašyti markeriu, kas ypač patogu prireikus greitai pažymėti svarbią informaciją, o neturint kur arba kada skelbimą atspausdinti arba parašyti ranka ant popieriaus ir tada prisegti.

Daugiabučiuose ant skelbimų lentos dažniausiai tvirtinama svarbi informacija apie komunalines paslaugas, remonto darbus, laiptinių valymo grafikai, informacija apie dingusius arba priklydusius augintinius, taip pat apie pamestus arba rastus daiktus ir pan.

Taigi, jei daugiabučio laiptinėje skelbimus kabinate tiesiog ant sienos, gal laikas įsigyti kokybišką, estetiškai atrodančią ir ilgaamžę skelbimų lentą?