statybosVis daugiau žmonių šiltas vasaros dienas svajoja praleisti jaukiame sodo namelyje. Mažas, tačiau visus mūsų poreikius atitinkantys namukas yra puiki užuovėja, apsauganti nuo varginančio miesto triukšmo, leidžianti pajusti ryšį su gamta, pailsėti nuo darbo ir kasdienių rūpesčių. Tiesa, nusprendę pasistatyti sodo namelį, visų pirma turime atsakyti į kelis esminius klausimus: kokios konstrukcijos namo pageidaujame, koks projektas atitiks mūsų poreikius ir kam patikėsime namelio statybos darbus.

Siekiant geriausių rezultatų, sodo namuko statyba turėtų būti patikėta šios srities profesionalams. Patyrę meistrai, įvertinę konkretų sklypą, jūsų pageidavimus, statybos reikalavimus ir darbo išlaidas, padės jums sukurti visus jūsų lūkesčius atitinkančio sodo namelio projektą ir, vadovaudamiesi jūsų nurodymais ir pastebėjimais, realizuos jūsų idėjas. Nepamirškite, kad sodo namukas reikalauja gana didelių ir ilgalaikių investicijų, todėl įsitikinkite, kad galutinis namo projektas atitinka jūsų ir jūsų šeimos svajones.

Daugelis įmonių, kurių pagrindinė veiklos sritis – sodo namelių statyba, siūlo standartinius, t. y. jau suprojektuotų, namų planus. Tokie projektai geba atitikti individualius kliento poreikius, be to, namo dizainas gali būti koreguojamas, atsižvelgus į kliento grožio ir estetikos sampratą. Tokie projektai yra gana nebrangūs ir lengvai įgyvendinami. Jei pageidaujate išskirtinio namuko, t. y. unikalaus projekto, tai jums kainuos beveik dvigubai daugiau. Tiesa, negalima pamiršti ir akivaizdžių individualių projektų privalumų – jūs turėsite visas jūsų svajones atitinkantį namelį. Prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, turite nuspręsti, kiek laiko praleisite šiame namelyje, kokį plotą šis pastatas turėtų užimti, kokiu tikslu namuką naudosite (t. y. ar čia leisite vasaros dienas, o gal namelyje ketinate laikyti sodo reikmenis?). Be to, privalu atsižvelgti ir į tokius niuansus, kaip terasa, mansarda, pirtis, pavėsinė, dušas ir tualetas. Pagalvokite, ar jums bus reikalingi inžineriniai tinklai ir komunikacijos. Nuoširdūs atsakymai padės jums susikurti kur kas aiškesnę būsimo namuko viziją.

Itin dažna šeima, nusprendusi pasistatyti sodo namelį, galiausiai apsistoja ties individualaus gyvenamojo namo projektu. Siekiant išvengti nesusikalbėjimų ir galimų problemų ateityje, privalote aiškiai apsibrėžti šias dvi sąvokas: sodo namu vadinamas II grupei priskiriamas statinys, kurio plotas neviršija 80 kvadratinių metrų, o pats namukas yra statomas sodų bendrijoje. Gyvenamasis namas – tai statinys, kurio plotas viršija 80 kvadratinių metrų ir yra statomas namų valdoje bei sodų ar žemės ūkio paskirties žemės sklypuose. Sodo namukas suvokiamas kaip laikino gyvenimo statinys, kuriam nėra būtini inžineriniai tinklai, tuo tarpu gyvenamasis namas – tai pastovaus gyvenimo statinys, pritaikytas gyventi visais metų laikais ir turintis visus būtinus inžinerinius tinklus.

Siekdami geriausio rezultato, privalote skirti laiko sodo namelio priežiūrai. Žinoma, namuko valymo ir restauracijos darbai tiesiogiai priklauso nuo jūsų pasirinktos konstrukcijos, t. y. mūrinis namas reikalaus kur kas mažiau dėmesio už medžio lentų statinį. Tiesa, medinis sodo namukas daugeliui atrodo kur kas naudingesnis sprendimas – neribotos medžio apdirbimo technologijos leidžia sukurti originaliausius architektūrinius sprendimus, be to, medis yra ekologiškiausia statybinė medžiaga.