Forza10 sausas šunų maistas

Šunų maistas: kurį geriau pasirinkti

Forza10 sausas šunų maistas

Net patyręs šunų augintojas gali pasiklysti tarp sauso maisto prekių ženklų ir rūšių įvairovės. Vienareikšmiškai nustatyti geriausią maistą sunku – pasirinkimas priklauso nuo augintinio amžiaus, veislės ir kitų savybių, bet vienas iš patikimiausių pasirinkimų yra Forza10 sausas šunų maistas.

Kaip išsirinkti sausą šunų maistą?

Yra pagrindiniai kriterijai, kurie padės pasirinkti sausą maistą su reikiamais ingredientais.

Kasdienis arba gydomasis maistas

Jei šuo neturi sveikatos problemų, tiks kasdienis visavertis maistas. Renkantis dietą svarbu daug faktorių – maistinė vertė, skonis, kroketo forma ir tekstūra, kaina. Tai, kas tinka jūsų draugo šuniui, nebūtinai tiks jūsų augintiniui. Jei šuniui nepatinka jūsų pirktas maistas, neverskite jo valgyti.

Pirkite mažas įvairaus maisto pakuotes, kad jūsų augintinis išsirinktų tai, kas jam patinka. Kokybiškame maiste yra visos reikalingos daržovės, kurių šuo nevalgys šviežios, tačiau jos naudingos jo organizmui.

Medicininę mitybą veterinarijos gydytojas skiria sergant ligomis: artritu, virškinimo problemomis ir polinkiu į alergiją.

Renkantis šunų maistą atsižvelkite į:

Amžius

Kiekvienu šuns gyvenimo etapu reikalinga dieta su skirtingu maistinių medžiagų rinkiniu. Premium ir super premium pašarų gamintojai atsižvelgia į kiekvieno amžiaus gyvūno poreikius ir išskiria šias serijas:

  • Mažylis – nuo ​​dviejų savaičių nuo gimimo.
  • Jaunesnysis – nuo ​​2 iki 10 mėn.
  • Suaugęs – nuo 1 metų iki 8 metų.
  • Vyresnysis – nuo ​​6-8 metų ir daugiau.

Dydis

Vidutinio dydžio šunų savininkams šis kriterijus nėra esminis. Miniatiūriniams ir dideliems gyvūnams geriau pirkti maistą, kuris buvo sukurtas atsižvelgiant į jų savybes.

Didelių šunų maistas turi dideles granules ir tinka senbernarams ir aviganiams, bet gali būti per kietas mažam pekinui. Pavyzdžiui, dogui reikia daugiau kalcio nei to paties amžiaus kokerspanieliui. Svarbu pasirinkti tinkamą jūsų šuniui smulkmenų dydį ir formulę.

Gyvenimo būdas

Medžiokliniams ir tarnybiniams šunims bei naminiams gyvūnėliams, kurie daug vaikšto gatvėje, būtinas maistas aktyviems šunims. Paprastai ant pakuotės rašoma Active arba Energy. Maistas suteiks papildomos energijos ir maistinių medžiagų, reikalingų energingiems augintiniams.
Jei jūsų augintinis didžiąją laiko dalį miega gultuose ir du kartus per dieną išeina trumpam pasivaikščioti, tinka normalaus aktyvumo šunų maistas. Paprastai tai yra kasdienis maistas, kartais žymimas Normalus arba Standartinis.

Pašarų klasė

Atkreipkite dėmesį į aukščiausios kokybės sausus racionus ir super-premium klasę. Palyginti su reklamuojamais ekonomiškais pašarais, jie išsiskiria gera sudėties sudedamųjų dalių kokybe – juose yra aukštos kokybės baltymų ir minimalus grūdų kiekis. Kai kuriuose pašaruose grūdų nėra.

Tinkama mityba padės išvengti sveikatos problemų ateityje. Geri pašarai turi didesnę maistinę vertę, todėl net ir maža porcija pilnai patenkins kasdienį maistinių medžiagų poreikį.

Junginys

Stenkitės nevartoti maisto su neaiškia sudėtimi ir nesuprantamais ingredientų aprašymais. Pavyzdžiui, abstrakti etiketė „mėsa ir subproduktai“ greičiausiai reiškia ragus ir kanopas, o ne šviežią vištienos filė.

Tinkamas baltymų šaltinis yra paukštiena, jautiena, žuvis. Tarp naudingų javų yra rudieji ir baltieji ryžiai, miežiai. Avižos yra naudingi grūdai, tačiau kai kuriems gyvūnams tai gali sukelti virškinimo sutrikimus. Kukurūzai yra pigūs javai, kurie blogai virškinami ir gali sukelti alergiją. Jei kiaušiniai, tai tik sveiki, o ne milteliai.

Atminkite, kad didelis riebalų kiekis gali sukelti nutukimą ir įvairias širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, baltymų perteklius gali sukelti inkstų ligas.

Pasirinkite dietą, kurioje yra vaisių, daržovių, uogų, žolelių, dumblių ir vitaminų. Pašaruose neturi būti cukraus, riešutų kevalų ir celiuliozės. Natūralūs konservantai yra vitaminai E ir C, įvairūs aliejai ir ekstraktai, tokie kaip rozmarinas.

Veterinarijos patarimai

Svarbu suprasti, kad nėra dietos, kuri būtų absoliučiai tinkama visiems šunims vienodai. Norėdami nustatyti, ar šunų maistas yra geras, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus.

Pirmoje vietoje kompozicijoje – mėsa. Tai gali būti šviežia, dehidratuota mėsa arba hidrolizatas ir ne mažiau 65-70 proc. Dieta, kurioje yra toks gyvulinių baltymų kiekis, pagrįstai gali būti laikomas aukščiausios kokybės arba super-premium klase.

Dietoje atsižvelgiama į fiziologinius šuns poreikius. Pavyzdžiui, šuniukui iki 12-14 mėnesių reikalingas maistas augančiam organizmui, itin aktyviems šunims (Russell Terrier, Borderkolis) – aktyvių veislių šunims, vyresnio amžiaus žmonėms – maistas su sumažintu baltymų kiekiu.

Granulių dydis tinka gyvūno veislei. Tai būtina tinkamam dantų augimui ir sąkandžio vystymuisi. Kuo didesnė veislė, tuo didesnės turėtų būti trupiniai, ir atvirkščiai, mažoms veislėms maistą reikia pasiimti mažomis granulėmis.

Informacijos šaltinis: dokrinesa.lt