terasosPusę metų praleidus tamsoje ir šaltyje, pavasarį ir vasarą daugeliui norisi išnaudoti kiekvieną laisvą nuo darbo akimirką mėgaujantis saulės spinduliais ir šiluma. Geriausias poilsis tokiomis akimirkomis dažnam asocijuojasi su maloniais pasisėdėjimais su draugais ir šeima ant terasos. Toks poilsis suartina šeimą, vakarienes ir savaitgalio pietus paverčia maža švente.

Terasos gali būti įrengiamos tiek lygioje vietoje, tiek ant šlaito ar garažo viršaus, tad prie kone kiekvieno namo galima įsirengti tokią malonią poilsio oazę. Dar daugiau – dabar terasos projektuojamos ir su ugniakuro vieta, turėklais, stogais, taigi galima susikurti tokią aplinką, kuri labiausiai atitinka jūsų jaukumo įsivaizdavimą.

Nesusidūrus su terasos įrengimu, gali atrodyti, jog tai lengva padaryti: kelios lentos, šiek tiek vinių, ir džiaugiamės puikiu statiniu. Vis dėlto tam, kad terasos būtų saugios, nereikalautų kasmetinio remonto ir dažnų smulkesnių korekcijų, o tarnautų ilgai, geriausia jas įrenginėti pasikonsultuojant su specialistais. Jie patars, kaip terasos funkcionalumą išnaudoti geriausiai atsižvelgiant į daugelį faktorių – namo padėtį, terasos padėtį į saulę ar vėją, kokias medžiagas pasirinkti, kad statinys būtų ilgaamžis ir derėtų prie aplinkos. Gerai įrengtos terasos grindys po metų ar poros nuo drėgmės neatšokinės ir nelūžinės, jūsų poilsis ant jos nebus gadinamas pernelyg plieskiančios saulės ar lietaus bei vėjo šuorų ir panašiai.

Jeigu terasa yra įrengiama ne ant žemės, o didesniame aukštyje, svarbu apgalvoti apsaugą, ypač jeigu turite vaikų. Tam jau bus būtina montuoti turėklus. Taip pat labai svarbu skirti pakankamą dėmesį terasos apkrovoms apskaičiuoti ir geriems pamatams įrengti, ką pačiam, nesant statybų specialistu, tinkamai padaryti būtų sunku.