Svetainių optimizavimasNorint pasiekti aukštų rezultatų būtinas visas SEO proceso valdymas, tad vykdant SEO optimizavimą, visų pirma reikia tinkamai įsigilinti į verslo specifiką: suprasti kokią vertę siūlomas produktas ar paslauga gali sukurti vartotojui, kadangi internetu pristatant produktus ar paslaugas, svetainių optimizavimas gali padidinti pardavimus.

Išanalizavus verslo specifiką reikia atsižvelgti, jog kiekvienas tinklapio puslapis atitiktų SEO standartus: aiškus puslapio adresas, puslapio antraštė, turinio antraštė, meta duomenys. Jie visi turi būti orientuoti į atitinkamą raktinę frazę, kuriai yra optimizuojamas puslapis.

Interneto svetainės vidinis SEO – svetainės optimizavimas populiariems paieškos varikliams, yra ganėtinai sudėtingas procesas, kuris reikalauja tiek įgūdžių, tiek techninės pagalbos bei preliminaraus SEO statuso vertinimo. Vidinis SEO yra vienas iš pagrindinių faktorių, kuris lemia interneto svetainės struktūrą, tad turi būti nuosekliai tvarkomas nuo pat svetainės kūrimo pradžios. Kiekvienas svetainės puslapis turi būti unikalus ir orientuotas į tam tikrą vartotojų grupę.

Dažniausiai išorinė svetainių puslapių SEO optimizacija vyksta partnerių ir kitų svetainių puslapių erdvėje. Svarbiausia šio proceso dalis – nuorodų, vedančių į optimizuojamą puslapį, publikavimas išoriniuose svetainių šaltiniuose. Kuo daugiau tikslinių nuorodų nukreipia paieškos variklių robotus į internetinį puslapį, tuo svetainės puslapis tampa vertingesnis. Išorinio optimizavimo metu įprastai yra sukuriami ne tik atitinkami nuorodų tinklai, bet ir viešieji ryšiai, kurių pagrindinis tikslas – paieškos sistemai įrodyti, jog svetainėje rodomas turinys yra aktualus interneto svetainės ieškotojams. Išorinio optimizavimo metu internetinės svetainės puslapiai įgyją autoritetą, gaudami rekomendacijas – atgalines nuorodas iš susijusių kitų autoritetų.