Trumpalaikiai kreditaiTikriausiai nerasime nei vieno, kuris nebūtų girdėjęs apie trumpalaikius kreditus, dar kitaip vadinamus greitaisiais kreditais. Apie šį skolinimosi būdą nuolat girdime per radiją, televiziją, reklamos spausdinamos spaudoje, akys užkliūna už stendų mieste. Internete galima rasti per šimtą šią paslaugą teikiančių įmonių. Gauti trumpalaikį kreditą galima tiesiog nuėjus į parduotuvę, paštą ar kitą kasdienę įstaigą.
Trumpalaikiai kreditai žmones vilioja, iš pirmo žvilgsnio palankiomis sąlygomis: „pirmas kreditas nemokamai“, „pasiskolink ir grąžink tik po trijų mėnesių“ šaukia reklamos, pinigus galima gauti greitai, vos per keletą minučių, nereikia jokių ypatingų reikalavimų – pinigai dalinami kairėn dešinėn. Tačiau ar tikrai reikia susižavėti tokiais pasiūlymais?
Nei vienas nėra apsaugotas nuo situacijos, kada čia ir dabar prireikia tam tikros pinigų sumos, kurios tuo metu banko sąskaitoje nėra. Tokiais atvejais greitieji kreditai tikrai gali padėti. Tačiau reikia suvokti, kad tarp naudos ir rizikos yra vos vienas nedidelis žingsnelis. Dažnai pasinaudojus tokia paslauga ir lengvai grąžinus pirmąją nemokamą skolą galvojama, kad viskas buvo labai paprasta ir pradedama negalvoti apie nuosavus finansus, nes žinoma, kad prireikus bus paprasta vėl gauti pinigų.
Ypatingai rizikinga visuomenės dalis – jaunimas. 2013 metų duomenimis net 36 procentai asmenų, sudariusių trumpalaikių kreditų sutartis, yra jaunesni nei 25 metų. Jaunimas taip pat lyra labiausiai linkęs įsiskolinti: net 39 procentus pradelstų mokėjimo sutarčių yra pradelsę būtent asmenys iki 25 metų. Galiausiai, ši visuomenės dalis yra labiausiai linkusi skolintis pakartotinai.
Taigi, kad ir kaip viliojančiai skamba trumpalaikių kreditų reklamos ir net jei vieną kartą tokia paslauga jums tikrai padėjo, nereikėtų elgtis neatsakingai ir įsisukti į greitųjų kreditų ratą. Visada svarbu atsakingai įvertinti savo finansines galimybes ir susidėlioti prioritetus finansiniais klausimais, o jei sunku pačiam tai padaryti, jums visada padės finansų konsultantai.