Išlindusi saulutė ir kaipmat šoktelėję termometrų stulpeliai skelbia upių ir ežerų pramogų sezono pradžią. Nors maudynėms dar šaltoka, baidarių nuoma jau tikrai galima ir pakankamai komfortiška, ypač renkantis ramesnį pasiplaukiojimą upėmis bei ežerais. Pasirūpinus atitinkama apranga tikrai nebus nei per šalta, nei per šlapia.

Dauguma žmonių sezono pradžioje renkasi tokias upes kaip Neris, Žeimena, Lakaja, Vilnelė.

Neris

Neries upė ypač patraukli dėl savo pločio, sraunumo ir patogumo – ji ranka pasiekiama vilniečiams, todėl plaukimą galima susiorganizuoti po darbo, paaukojus darbo pusdienį ar vos ne per pietų pertrauką ilgesnę – ypač smagu plaukti kolektyvams. Bijote upės pločio ir srovės? Tikrai nustebsite kaip paprasta ir saugu plaukti baidarėmis Nerimi, nes tai viena paprasčiausių trasų, kokias tik gali pasiūlyti baidarių nuoma užsiimantys asmenys ar įmonės.

Vilnelė

Vilnele dažniausiai plaukia labiau patyrę, ekstremalesnių pojūčių ištroškę baidarininkai. Tai srauni, vingiuota ir ganėtinai pavojinga upė, todėl pavasariniai pasiplaukiojimai šeimai su vaikais Vilnele tikrai ne pats geriausias pasirinkimas. Na, yra išskirtinių šeimų, kurioms tai tinka, tačiau tikrai ne visoms. Jei norite aštresnių pojūčių – į Nerį įtekanti Vilnia yra tai ko Jums reikia.

Lakaja

Aukštaitijoje vingiuojanti vandeningoji Lakaja – puikus savaitgalio pasirinkimas norintiems pamatyti bundančią gamtą. Be to, Lakaja kerta ežerus, tad tai dar įdomesnis, kiek išskirtinis plaukimas baidarėmis, patiksiantis tikrų lietuviškų girių gerbėjams.

Žeimena

Baidarių nuoma Žeimena – ypač populiarus pasirinkimas tiek pilnai įsitvirtinus vasarai, tiek ir pavasarį, kuomet žmonių srautas čia dar labai mažas. Puikus sprendimas tiek pavieniams keliautojams, tiek kompanijoms, tiek šeimoms plaukiant vieną ar dvi dienas. Nakvynė palapinėje pavasarį – super patirtis. Išmėginkite tai, pasimėgaukite gamtos teikiamais malonumais visais metų laikais.

Nepriklausomai kuria upe susidomėsite, baidarių nuoma pavasarį yra šaunus pasirinkimas praskaidrinantis laisvalaikį po nuobodesniu laikomu šaltojo sezono. Rekomenduojame rasti laiko ir ištrūkti iš per žiemą pabodusių namų, pasirinkti baidares ir mosuoti irklais upėse bei ežeruose – pasisemsite energijos, „prapūsite“ galvas ir pamatysite bundantį pavasarį – tai tikrai geras laikas pramogoms gamtoje.