Šiuolaikinis žmogus tiesiog privalo mokėti vairuoti – didėjant gyvenimo tempui, automobilis tampa ne tik susisiekimo, bet ir darbo priemone. Tad dažnas jaunuolis, vos sulaukęs 18 metų, skuba mokytis vairuoti. Pasitaiko, kad mokytis vairuoti skuba ir vyresnis žmonės, suvokę galimybės vairuoti svarbą. Vairavimo kursai Kaune organizuojami kelių dešimčių vairavimo mokyklų. Vienos jų užsitarnavo gerą vardą, kitoms, ypač neseniai susikūrusioms, dar yra kur tobulėti. Užsirašius į vairavimo kursus, čia pat, mokyklose, galima pasitikrinti sveikatą ir gauti pažymą, kad galite vairuoti. Vėliau, jau pradėjus mokytis, organizuojami ir trumpi pirmosios pagalbos kursai.

Vairavimo kursus sudaro teorinės paskaitos ir praktiniai užsiėmimai. Teorinės paskaitos vyksta dažniausiai du kartus per savaitę darbo dienomis, pavyzdžiui, kas antrą dieną. Teorinių paskaitų trukmė – apie 4 savaitės. Esant poreikiui, surenkamos grupės, teorijos besimokančios savaitgaliais. Besimokantieji vairuoti susirenka auditorijose, kuriose įrengti projektoriai: ekranuose galima žiūrėti filmukus, nagrinėti tam tikras situacijas bei teorijos mokytis vaizdžiai, klausiantis kompetentingo dėstytojo pateikiamos medžiagos. Teorijos kursas trunka nuo 40 iki 60 akademinių valandų, priklausomai nuo mokyklos. Teorinės paskaitos paprastai vyksta 4 savaites. V. Žukausko vairavimo mokykla Kaune suteikia galimybę teorijos mokytis individualiai, konsultuojantis su dėstytoju arba mokytis savarankiškai – eksternu. Tai ypač patogu neturintiems laiko bei trumpam grįžusiems iš užsienio.

Vairuotojų kursai Kaune organizuojami taip, kad pačiam besimokančiajam nereikėtų rūpintis, kaip ir kur įsigyti reikiamą literatūrą. Mokiniai gauna teorijos knygeles, informacinių brošiūrų, kitos metodinės ir praktiškai praverčiančios literatūros. Anksčiau besimokantieji vairuoti teorinius testus sprendė specialiai įrengtose klasėse prie kompiuterių. Šiandien vairavimo mokyklos Kaune suteikia galimybę testus spręsti iš namų ar darbovietės: būsimieji vairuotojai panašius ar analogiškus kaip „Regitroje“ testus sprendžia internetu.

Išklausius teorijos kursą, organizuojami mokykliniai teorijos egzaminai, o tuomet išduodamas mokyklos baigimo pažymėjimas. Tai reiškia, kad oficialų teorijos egzaminą jau galima laikyti „Regitroje“. Vairavimo kursai Kaune su praktinėmis vairavimo pamokomis iš viso trunka maždaug 8 savaites, priklausomai nuo to, kaip dažnai susitarsite dėl praktinių pamokų. Aikštelėse ir gatvėse vairuoti mokysitės 26-30 akademinių valandų (maždaug 15 kartų).