Vasarai atėjus

Pagaliau įsibėgėjo vasara ir saulė šviečia vis kaitriau. Visi kambariniai vaikų žaidimai ir žaislai persikelia į lauką ir čia atsiveria visa galybė šauniausių pramogų. Vieni smagiausių vaikų žaidimų būna vandenyje, kuomet galima ne tik atsivėsinti nuo vasariškos šilumos, bet ir į valias taškytis ir plaukioti. Ką daryti, kad maudynės vandenyje būtų saugios? Kokios prekės kūdikiams šiuo atveju reikalingos?

Pirmiausia derėtų mažylį nuo mažens pratinti prie vandens pramogų ir malonumų. Kitu atveju jis gali bijoti vandens ir visai nesidžiaugti kai būna įnešamas į vėsesnes ežero ar net jūros bangas. Pačius mažiausius vaikučius geriausiai prižiūri patys tėveliai, tačiau puikiu pagalbininku gali tapti specialūs plaukimo ratai, kurie išlaiko vaiko galvelę virš vandens ir yra saugūs, nes nėra galimybės vaikučiui išsmukti. Paprasti pripučiami plaukimo ratai vaikams, kurie nemoka plaukti yra nesaugūs, todėl tokių rinkti maudynėms ežere nerekomenduojama. Visai kas kita yra liemenės ar apsaugos rankytėms. Tačiau ir čia tėvų priežiūra turėtų būti nuolatinė. Kiek paaugę vaikai mielai plaukioja pasinaudoję šiomis apsaugos ir kartu žaidimų priemonėmis.

Daugelis vaikų labai mėgsta maudytis vandens telkiniuose, todėl net jei jiems ir pasidaro šalta, stengiasi tai nuo tėvelių nuslėpti, kad tik kuo ilgiau galėtų pramogauti. Visa laimė, kad per ilgas maudynes tėveliams išduoda pamėlusios lūpos, drebantis balsas ir net pašiurpusi kūno oda. Tačiau mėgautis šiomis pramogomis kiekvieną dieną, kad ir kaip norisi, dažniausiai nepavyksta. Ne visuomet švaraus vandens telkiniai yra netoli namų. Puikia išeitimi jei gyvenate nuosavame name, gali būti vandens baseinai. Maži, dideli, pripučiami, spalvoti, linksmi… Kiek daug epitetų apie juos dar galėtų pasakyti vaikai? Turbūt begales. Iš tiesų tai labai puikus vasaros atributas, kuris tikrai neužims daug vietos Jūsų kieme, tačiau suteiks daug džiaugsmo vaikams. Pripildžius tokį baseiną vandeniu iš pat ryto, iki pietų jis jau bus labai šiltas ir puikiai atstos įvairias, kartais net pavojingas upes ar ežerus. Be to tai puikus daiktas tiems, kurie dar nemoka plaukti ir jiems nereikalinga didelė erdvė.

Bet kuriuo atveju, ar maudynių vieta pavirs Jūsų kiemas, ar skaidrus ir švarus ežeras, vaikų linksmybėms reikalingi žaislai. Savo mylimiausio meškučio maudyti kartu gal ir nederėtų, tačiau ir ančiukai iš maudynių vonioje tam gali pasitarnauti. Vyresni vaikai vandenyje noriai žaidžia kamuoliu, plukdo laivelius ar tiesiog nardina mašinytes. Tačiau yra dar viena puiki pramoga! Žaidimams ant žemės puikiai tinka įvairios radijo bangomis valdomos mašinytės, tai kodėl tokia pramoga nepasinaudojus vandenyje? Tam puikiai pasitarnaus radijo bangomis valdomi laivų modeliai, kurie suteiks džiaugsmo ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams.

Keletas patarimų apie vaikų maudynes upėje ar ežere. Gydytojai teigia, kad vaikus galima pradėti pratinti prie telkinių vandens ne anksčiau nei 8 – 10 gyvenimo mėnesio. Be to, svarbiausiu faktoriumi turi būti vandens ir oro temperatūra. Tačiau visgi pradėti pratinti reikėtų nuo šiltesnio vandens, tarkim esančio baseinėlyje. Apie maudynes jūroje dažnai manoma klaidingai, neva šaltas vanduo gali pakenkti mažyliui. O pasirodo visai atvirkščiai. Jūros vanduo prisotintas jodo ir druskų labai sveika odai ir kartu padeda grūdinti sveikatą. Tačiau maudytis reikėtų tik švariame vandenyje. Kaip tokį atpažinti? Geriau rinktis tokius vandens telkinius, kuriuose yra įrengti paplūdimiai, nes juose dažnai yra atliekami vandens tyrimai. Vanduo bus užterštas, jei netoliese yra įrengti lauko tualetai ar net gyvulių fermos. Pats tinkamiausias dugnas maudynėms yra smėlėta, žolėmis neapaugusi sekluma. Maksimalus vaiko maudynių laikas dažniausiai yra iki 15 minučių, kitu atveju jis gali sušalti ir susirgti.

Radijo bangų lėktuvas