Ne paslaptis, kad renkantis vertimo paslaugas, vienas labiausiai dominančių dalykų yra vertimo kainos. Ir nors specialistai rekomenduoja pirmiausia orientuotis į kokybę, kaina vis tiek išlieka vienu svarbiausių aspektų. Na, o ja besidomintiems belieka tik priminti, kad vertimo kaina nustatoma pagal daugybę įvairių kriterijų. Taigi, šiandien pats metas apie tai pakalbėti plačiau ir pasistengti suprasti, kokie veiksniai turi įtakos galutinei vertimų kainai.

Verčiamo teksto apimtis

Savaime suprantama, kad vienu svarbiausių veiksnių tampa verčiamo teksto apimtis. Tačiau prieš konstatuojant šį faktą, labai svarbu patikslinti aplinkybes. Visa tai todėl, kad vieni vertimų biurai skaičiuoja bei vertina verčiamo teksto apimtį, tuo tarpu kiti – jau išversto teksto apimtį. be to, svarbu pastebėti, kad kai kurie vertimų biurai suteikia nuolaidų tuo atveju, jei yra pateikiamas ypač didelis teksto kiekis.

Kalbų kombinacija

Dar vienas kriterijus, kuris taip pat yra svarbus, kai kalbame apie tai, nuo ko priklauso vertimų kainos, yra ir kalbų kombinacija. Vienoks įkainis gali būti taikomas tekstui, kuris iš lietuvių kalbos bus verčiamas į latvių kalbą ir visai kitokio įkainio reikėtų tikėtis, jei pageidausite, kad anglų kalbos tekstas būtų išverstas į korėjiečių kalbą.

Vertimas skubos tvarka

Dar vienas svarbus akcentas, taip pat galintis turėti įtakos vertimo kainai, yra skubos tvarka. Neretai užsakovai pageidauja, kad tekstai  būtų verčiami skubos tvarka. Savaime suprantama, tokiu atveju paslaugos kaina išauga.

Vertimų biurai taip pat organizuoja akcijas

Dar vienas svarbus dalykas, kurio negalime pamiršti siekdami kuo geriau suprasti, nuo ko priklauso vertimo kaina, yra tas, kad vertimų biurai, kaip ir daugelis kitų paslaugų teikėjų, taip pat organizuoja akcijas. Taigi, belieka tik pridurti, kad laikotarpis kartais gali būti iš tiesų palankus, tad už šią paslaugą mokėsite mažiau nei įprasta.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad visa šiame tekste pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir, priklausomai nuo jūsų pasirinkto vertimų biuro, gali skirtis. Taigi, kiekvieną kartą, kai renkatės vertimų biurų teikiamas paslaugas, atkreipkite dėmesį į tai, kokie kriterijai yra taikomi kainai nustatyti.