Turbūt, neretai ieškodami savo svajonių darbo susidurdavome su skelbiamais darbo pasiūlymais. Juose dažnai pateikiama, ne tik su darbo pasiūlumu susijusi informacija, tačiau minimos ir asmeninės darbui reikalingos žmogaus savybės. Kalbant apie fotografus, čia asmeninių savybių reikia visai nemažai. Turbūt įdomu sužinoti ir panagrinėti, kokios gi savybės yra svarbiausios ir dažniausiai aptinkamos fotografo paslaugas teikiantiems asmenims.

Taip fotografavio paslaugas ir šios specialybės turi daugybę atšakų. Fotografas gali dirbti keliose sferose arba užsiimti tam tikra siauresne kryptimi. Dažniausiai sutinkami šios specialybės atstovai dirba kaip gamtos, kelionių, foto žurnalistikos, sporto, žvaigždžių ar vestuvių fotografais. Šioje temoje pabandysime susipažinti plačiau su svarbiausiomis savybėmis reikalingomis, norint būti profesionaliu ir geru vestuvių fotografu. Tačiau turėkite omenyje, kad didelė dalis priskirtų asmeninių bruožų ir savybių yra tinkamos ir kitų sričių fotografams.

Kūrybingumas

Vestuvių fotografavimasVienas iš svarbiausių asmeninių savybių yra meniška siela ir sugebėjimas į aplinką žvelgti kūrybingai. Kūrybingumas suteikia plačias galimybes neretai žvelgti į esamą situaciją plačiau, supamą aplinką analizuoti detaliau. Žmogus turintis tokių savybių, gali žvelgti pro fotoaparato objektyvą ir nebūtinai matyti du jaunuosius kaip pagrindinius objektus. Juk galbūt nuotraukoje gražiausiai atrodys, šalia jaunųjų stovinti susigraudinusi ir nuoširdžią džiaugsmo ašarą braukianti mama. Dažnai anglų kalboje, kūrybingumas būna apibūdinamas fraze “ think outside the box“. Toks reiškinys dažniausiai būdingas atviroms, kūrybingoms, ambicingoms ir nebijančioms įžvelgti naujų perspektyvų asmenybėms. Juk jeigu pamatę vestuvių fotografo galerijoje nuotraukas, kuriose didžioji dalis porų nupyškintos tose pačiose pozose ar panašiose aplinkose, didelio jūsų susižavėjimo nesulauks.

Punktualumas

Taip, čia kalbame rimtai. Juk artėjant svarbiausiai gyvenimo šventei ar kokiam nors ypatingam renginiui, mes neretai jaučiame jauduliuką. Įžadų priėmimas abiem asmenims sukelia ne tik euforijos jausmą, tačiau visas pasiruošimas ir laukimas neretai būna kupinas streso ir įtampos. Svarbu, kad vestuvių fotografui būtų būdinga punktualumo savybė. Patikėkite, vėluojantis vestuvių fotografas ne tik negerbia savo darbo, užsakovų, bet sukelia dar daugiau streso būsimajai jaunavedžių porai. Tokios savybės savininkas ne tik išvengs konfliktų su vestuvių kaltininkais, bet ir atvykęs į sutartą vietą laiku ar šiek tiek anksčiau, galės nuraminti jaunavedžius, nerimaujančius artimuosius ir kitus šventės dalyvius. To pasekoje ramūs jaunavedžiai fotokadruose spindės natūralumu ir šventiniu džiaugsmu.

Sąžiningumas

Nors ši savybė reikalaujama daugumoje profesijų, tačiau ji turėtų būti būdinga ir vestuvių fotografui. Vestuvių fotografas neturėtų vengti tiesos. Netgi tokiu kaip anksčiau minėtu atveju, jeigu kelyje sprogo padanga, pranešti šventės rengėjams, kad vėluosite. Sugedus fotografavimo technikai neslėpti to nuo jaunavedžių. Dar vienas dažnas atvejis, kai po vasaros darbymečio, klientai nerimauja vis dar nesulaukdami savo vestuvinių fotosesijos nuotraukų. Sąžiningas vestuvių fotografas nevengs paskambinti, parašyti ar akis į akį pranešti ir informuoti, kad nespėja sutvarkyti nuotraukų. Sąžiningai priimdamas užsakymus, turėtų įvertinti savo galimybes, o jeigu jaunųjų pageidavimai yra nepriimtini, nebijoti išsakyti savo nuomonę, patarimus ir atsisakyti galimo užsakymo. Savo vertę žinantis vestuvių fotografas, pirmiausia bus sąžiningas sau, o tada su klientais. Klientai anksčiau ar vėliau grįš ar rekomenduos žmogų, kuriuo galima pasitikėti.