Kone kiekviename senos statybos bute ar vienkiemyje pamatysime medines duris, skiriančias patalpas viena nuo kitos. Atrodytų, kas čia keisto: juk tais kuklios pasiūlos laikais žmonės tiesiog neturėjo pasirinkimo laisvės ir ėmė tai, kas prieinama. Tačiau ir dabar, kai nuo remontui skirtų prekių lūžta fizinių bei internetinių parduotuvių lentynos, medinės vidaus durys taip pat yra vienas populiariausių pasirinkimų. Neatbaido ir gana aukšta šios durų rūšies kaina: žmonės investuoja į kokybę, estetiką, nesenstančią klasiką ir…dvasią. Ne paslaptis, jog medinės durys į namus atneša kur kas didesnio jaukumo nei lamintas ar kičinis plastikas.

Vien medžiagos išsirinkti neužtenka

Vidaus medinės durysSprendimas rinktis medines duris, nepriklausomai nuo alternatyvių variantų gausos, ateina labai greitai. Tačiau kur kas daugiau laiko pareikalauja konkretaus durų modelio pasirinkimas: pastarosios skiriasi ne tik savo išmatavimais, bet ir spalva, dizainu bei kitais apdailos variantais. Atsakius į klausimą, kokių durų – kuklių ar akį rėžiančių – pageidaujama, tolimesni sprendimai atrodo kur kas  paprastesni. Minimalizmo gerbėjams puikiai tinka kuklios durys, neturinčios išskirtinių puošybos elementų. Spalvą tokiu atveju reikėtų derinti prie grindų ar sienų – visi elementai tarsi susilies į visumą, atrodys skoningai, tačiau neiššaukiančiai. Nuosaikiai atrodo ir sprendimas palikti natūralią medžio tekstūrą ar padengti duris baltais dažais (tai – neatsiejamas skandinaviško interjero elementas).

Norintys sukurti įdomesnį interjerą, turėtų nepamiršti šiam tikslui panaudoti ir durų. Individualiai gaminamų medinių durų spalvų paletė plati, tad tinkamą variantą tikrai rasite. Galima rinktis duris, savo spalva kontrastingas sienoms, derinti šias su baldais ar kitomis interjero detalėmis. Vidaus durims išskirtinumo suteikia stiklai, norimais raštais graviruotos staktos, durų karūnos bei kitos detalės.

Interjeras kalba apie asmenybę

Žmogaus estetikos suvokimas artimai siejasi su pastarojo asmeninėmis savybėmis. Atviras, mėgstantis bendrauti žmogus rinksis, kuklias, paprastų formų, šviesių spalvų duris, dažniausiai dekoruotas stiklais. Tuo tarpu uždaresnei asmenybei imponuoja masyvesnės, tamsesnių spalvų, įmantriai papuoštos durys.

Gali būti, jog nenorite „apnuoginti“ save prieš svečių akis, tačiau tai nereiškia, jog turite rinktis duris, kardinaliai priešingas jūsų vidiniam „aš“. Kad  ir kokios pastarosios stilingos ar prabangios bebūtų, ilgainiui šios jums atsibos, o buvimas namuose pradės kelti negatyvias emocijas.