Mėsa daugumos lietuvių yra labai mėgstamas maistas. Nesvarbu ar tai būtų jautiena, vištiena ar aviena, mėsą valgyti mėgsta beveik visi. Iš mėsos yra gaminama begalė įvairiausių patiekalų bei užkandžių. Visų labai mylimi cepelinai gaminami iš mėsos, taip pat kibinai, troškiniai bei dar daugybė kitų patiekalų. Visi minėti gaminiai yra karšti ir skirti ne užkandžiauti, o sočiai pavalgyti, kadangi dabar kalbame ne apie sočius patiekalus, o apie vieno kąsnio užkandžius, todėl tokie gaminiai kaip didžkukuliai mums netinka. Šiuo metu žmonės daug dažniau valgo lengvus užkandžius, nes šiltu oru kitokių patiekalų ir nesinori.

Tačiau pakankamai pavalgyti vistiek reikia, o nuo smulkių užkandžių sočiai pavalgyti būtų labai sudėtinga. Tačiau taip būna ne visuomet. Nors taip ir neatrodo, sočiai užkąsti galime ir valgydami nedidelius užkandžius, pavyzdžiui sumuštinukus. Tam kad vieno kąsnio užkandžiai būtų sotūs tereikia juos gaminti iš tam tikrų produktų. O tam, kad sočiai pavalgytumėme net ir nuo mažos porcijos kuo puikiausiai tinka mėsos produktai. Mėsa, kaip jau minėjau, gali būti bet kokia, tai priklauso nuo jūsų, bei kitų užkandžiaujančių žmonių pageidavimų.

Daug sudėtingiau yra sugalvoti, kaip pagamintį patį užkandį. Vieno kąsnio sumuštiniai su mėsa nėra tokie pat, kaip, pavyzdžiui, sumuštiniai su vaisiais. To priežastis yra sudėtingesnis paruošimas. Mėsą reikia kepti arba virti, po to dar būtina ir pritaikyti papildomus ingridientus bei prieskonius, kad sumuštinių skonis būtų nepriekaištingas. Na o pagaminus sumuštinius reikia juos tinkamai pateikti. Žmonės labai daug dėmesio kreipia ne tik į patį skonį, tačiau ir į išvaizdą, juk niekas tikrai nenorės imti ir paragauti sumuštinuko, kurio išvaizda visiškai nepatraukia jokio dėmesio. Tokiu atveju, net ir patys skaniausiai vieno kąsnio užkandžiai gali būti taip ir nepaliesti, nes svečiai ko gero, valgys galbūt ir ne tokius skanius, tačiau nepreikaištingai atrodančius sumuštinius. Taigi, vieno kąsnio sumuštiniai su mėsa gali atstoti net ir sotų, karštą patiekalą, nes tinkamai paruošti užkandžiai gali būti išties skanūs bei sotūs.