Melissa

Šis kompiuterių virusas savo kelią pradėjo 1999 metais ir keliavo elektroniniais laiškais. Melisa siųsdavo laiškus į elektroninį paštą su prierašu: „Dokumentai, kurių prašei. Niekam nerodyk“. Adresatui atidarius dokumentą jis būdavo persiunčiamas penkiasdešimčiai žmonių. Melisa nebuvo labai pavojinga ir nepridarė milžiniškos žalos, tačiau atkreipė visuomenės dėmesį. Jos sukūrėjas gavo dvidešimt mėnesių kalėjimo ir penkis tūkstančius dolerių baudos.

I Love You

Tai Filipinuose gimęs kompiuterių virusas. Šis meilės laiškas buvo panašus į Melisą, tačiau vietoje dokumento, elektroniniu paštu atsiųsdavo prisipažinimą meilėje. Be to, kad šis kenkėjas save kopijuodavo, jis dar ir užkrėstame kompiuteryje įdiegdavo programėlę, kuri pasisavindavo slaptažodžius ir kitą naudingą informaciją. Šis virusas atnešė dešimt milijonų dolerių žalos, tačiau jo kūrėjas buvo nenuteistas dėl įkalčių stokos.

The Klez

Pasirodžius šiai blogybei, kompiuterių virusai pradėjo naują erą. Tai nutiko 2001 metais ir klaidžiodamas internete pratūnojo keletą mėnesių.
The Klez užkrėsdavo kompiuterį per elektroninius laiškus ir pats save nusiųsdavo visiems, kurie būdavo savininko adresų knygoje. Šis kompiuterių virusas sušaldydavo programas ir jos tapdavo nebeveiksnios. Jis keliaudavo trimis formomis – kirmino, įprasto viruso ir Trojos arklio forma.
Nepraėjus daug laiko, hakeriai jį dar patobulino ir suprogramavo taip, kad gavus laišką iš vieno žmogaus, galvodavai, kad kad pastarajį siuntė visai kitas. Dėl šios priežasties interneto šiukšlių blokavimo sistema negalėjo jo suvaldyti.

Jei bijote, kad kompiuterių virusai įsibraus ir į jūsų gyvenimą, pasidomėkite sertifikuotomis apsaugos sistemomis.

O kas apsaugos telefoną?

Daugelis vartotojų yra įsitikinę, kad antivirusinės programos yra skirtos tik kompiuteriams, o jų telefonai automatiškai yra apsaugoti nuo įsilaužimų.

Kažkada taip gal ir buvo. Šiais laikais išmanūs mobilieji telefonai iš esmės yra tokie patys kompiuteriai, kaip ir įprasti, varomi operacinių sistemų, į kurias gali ir yra nutaikyti programišių taikikliai.

Trumpai panagrinėsime vieną iš rinkoje siūlomų antivirusinių programų telefonui. Tai Kaspersky internet security for android. Ką ji gali: blokuoti pavojingas programas ir tinklapius. Ši programa tikrina visas diegiamas ir atnaujinamas programas, bei, žinoma, failus nuo išorinių grėsmių. Apsaugo nuo internetinių sukčių. Kaspersky internet security for android automatiškai blokuos nuorodas į sukčių tinklapius. Jūs ir visi svarbūs duomenys bus apsaugoti. Ši programa filtruoja įeinančias nuorodas bei gaunamas sms žinutes ir praneša apie įtartinus atvejus. Padės surasti pamestą ar pavogtą telefoną. Speciali funkcija, padedanti apsisaugoti nuo ilgapirščių apsaugos visus jūsų duomenis nuo pašalinių akių ir padės nustatyti mobiliojo telefono lokaciją su GPS, Wi-Fi ir Google Maps vietos atvaizdavimu. Taip pat ši programa turi:

• galimybę įjungti garso sireną ir taip padidinti šansus rasti pamestą mobilųjį įrenginį;
• padaryti slapą nuotrauką ir išsiųsti ją savininkui taip identifikuojant vagį;
• SIM kortelės kontrolė, net po jos praradimo;
• Nuotolinį įrenginio blokavimą, informacijos išvalymą.

Visas šias funkcijas galite valdyti internetu, prisijungus prie savo paskyros.

Ši antivirusinė programa telefonui taip pat turi: nepageidaujamų skambučių ir SMS filtrą, asmeninių kontaktų paslėpimą, o naudojimas ja – patogus, neapkraunantis mobiliojo telefono ir nevartojantis daug resursų.