Vitaminai vyramsMokslininkai nustatė, kad net ir sveikai maitinantis organizmas negauna visų jam būtinų medžiagų, todėl vitaminai vyrams, moterims ir vaikams yra privalomi. Vitaminai yra pagrindinė fermentų sudedamoji dalis ir lemia normalią organizmo veiklą ir aktyvumą. Kai trūksta kokių nors vitaminų, gali sutrikti medžiagų apykaitos procesai.

Reikėtų rinktis tik kokybiškus vitaminus, juos įsigyti tik vaistinėse prieš tai pasikonsultavus su šeimos gydytoju. Atlikus tyrimus, galėsite tiksliai sužinoti, kokių vitaminų Jūsų organizmui trūksta ir kokį kiekį reikėtų vartoti. Labai svarbu neperdozuoti A ir D grupės vitaminų, nors apskritai piktnaudžiauti vitaminais nederėtų.

Siekiant išvengti pavasarinio energijos trūkumo mokslininkai pataria vitaminus bei maisto papildus pradėti vartoti jau vasario mėnesį. Prieš pradedant naudoti vitaminus, kaip ir bet kokius vaistus, reikėtų atidžiai perskaityti gamintojų rekomendacijas kaip ir kada gerti vitaminus ar maisto papildus.

Kaip teisingai vartoti vitaminus?

  • vitaminus visada užsigerkite stikline vandens;
  • vitaminų kompleksą geriausiai išgerti po pusryčių, nevertėtų atidėti vakarui, kadangi kai kurie vitaminai tonizuoja organizmą ir vėliau gali būti sunku užmigti;
  • žuvų taukus ar omega rūgščių preparatus, kurie tirpsta riebaluose, reikėtų sunaudoti valgio metu, per pietus ar vakarienę.
  • vartojant B grupės vitaminus nederėtų gerti kavos, kadangi kofeinas neleidžia organizmui pasisavinti šios grupės vitaminų;
  • kalcį geriau gerkite vakare;
  • A vitaminai geriau pasisavinami, kai vitamino A turintys papildai geriami valgio metu.

Taigi, atkreipkite dėmesį, kad vitaminus turite vartoti saikingai ir tik tokius, kokių Jūsų organizmui iš tiesų trūksta. Visada pasitarkite su specialistais ir džiaugsitės ne tik pagerėjusia savijauta, bet ir išvaizdos pokyčiais, geriau atliekamomis organizmo funkcijomis.