Žaislai mažiesiems

Žaislai, žaisliukai… Vaikai su jais žaisti gali nesustodami. Tuo ir žavi ta vaikystė, kai lėlėms sugalvojame vardus, į nuotykius traukiame kartu su meškinais ir net aitvarai svajonėse tampa užkerėtais princais. Vaikų fantazija tiesiog beribė ir kažin ar gali jiems būti tokių žaislų, kurių jie nesugebėtų „prakalbinti“. Tačiau tėveliams dažnai vis tiek iškyla įvairių klausimų, o ypač tuomet, kai artėja didžiosios metų šventės. Kalėdų seneliai taip ir laukia laiškų, kuriuose būtų kuo tiksliau įvardinta toji išsvajota dovana, kurios labiausiai laukiama po žaliaskare eglute. Taigi, kokios yra žaislų rūšys? Pirmiausiai prieš pradedant galvoti apie tai, koks žaislas būtų tinkamas, reikėtų pasidomėti pomėgiais to, kuriam jis bus skirtas. Tačiau svarbiausia atsižvelgti į vaiko amžių, nes vieni žaislai tinka vienmečiui ir visai kiti penkiamečiui.

Taigi pirmoji kategorija, kurią galima išskirti yra prekės kūdikiams. Šiam ratui priklauso mažiausieji vaikučiai iki vienerių metukų. Čia labiau tinka žodžiai prekės kūdikiams, o ne žaislai todėl, kad tokio amžiaus mažyliai turi labai ribotą jų pasirinkimą. Tačiau visgi, kokie jie turėtų būti? Vaiko raidos specialistai teigia, kad labiau sudominti ir net lavinti vaiką gali tik jam tinkamas ir pagal jo amžių paduotas žaislas. Taigi patys mažiausieji savo motorikos bei judėjimo įgūdžius gerins liesdami ir stumdydami spalvotas kaladėles, besiklausydami įvairių barškučių bei bandydami pasiekti virš jų lovelės kabančius spalvotus žaisliukus. Svarbu tai, kad medžiagos iš kurių šios prekės kūdikiams yra pagamintos būtų saugios, o patys žaislai sertifikuoti. Juk tokio amžiaus vaikučiai viską tikrina ir bando pažinti burnytės pagalba, taigi čia pats svarbiausias turi būti saugumas. Visi mėgsta pliušinius žaislus, tačiau dažnai jie ir yra patys pavojingiausi, nes krenta jų pūkai ir kailis, kuriais vaikas gali paspringti ir įgauti alergiją nuo juose gyvenančių ir besiveisiančių dulkių erkučių.

Antrieji kūdikių metai dažnai jau lengvesni ne tik tėveliams, tačiau ir žaislų pasirinkimo prasme. Nors šio amžiaus mažyliai dar taip pat intensyviai tobulina savo judėjimo judesius, tačiau jų žaislais jau gali tapti įvairūs konstruktyvūs žaidimai ir net tėvų spintelės. Ypač mėgstama vieta dažnai tampa virtuvė, kurios spintelėse pilna įvairiausio lobio, kurį galima išimti, padėti, perkrauti, pastumti ir t.t. Dažnai tėveliai saugodami savo vaiką nuo pavojų ir taupydami savo laiką visas spinteles tiesiog užrakina, tačiau juk galima kiek pasukčiauti ir nenutraukti vaiko domėjimosi aplinka bei tobulėjimo. Tokiu atveju bent vieną spintelę, kuri yra arčiau visa matančių mamos ir tėčio akių reikėtų palikti neužrakintą ir joje sudėti tokius žaislus arba daiktus, kurie nebūtų pavojingi vaiko sveikatai ir nesukeltų jam pavojaus. Tikrai patirsite daug džiaugsmo matydami kaip tobulėja Jūsų vaikas vieną ant kitos kraudamas kad ir popierines lėkštes ar plastmasinius puodelius. Juk norime padėti savo vaikams, o ne stabdyti jų vystymąsi.

Ūgtelėję dar metukus, trimečiai mažyliai pradeda mielai žaisti su kitais vaikais. Šiuo laikotarpiu prasideda tokia augimo stadija, kai norima viską, ką mato akys kopijuoti. Taigi tėveliams reikia pasirūpinti geraisiais pavyzdžiais. Tai padaryti nėra taip sunku kaip gali pasirodyti iš pirmo karto. Galbūt kaimynystėje auga panašaus amžiaus ar kiek vyresnis vaikutis su kuriuo jau turbūt esate pažįstami? Laikas praleistas kartu abiems vaikams duos naudos. Svarbu stebėti tai, kad abiejų žaidimo taisyklės būtų „švarios“, tačiau stenkitės nesikišti į žaidimus pirmai progai pasitaikius, pirmiau leiskite vaikams spręsti jų nesutarimus. Tačiau jei kada pritrūktų žaidimo draugo, jį puikiai galėtų atstoti įvairūs, nesudėtingi galvosūkiai ar dėlionės.

Vaikystė