Žaislų ir žaidimų svarba

Buvimas tėvais labai svarbus ir atsakingas žingsnis suaugusiesiems. Kartais visai nesusimąstoma, kad tėvai labiausiai formuoja visą vaiko raidą ir daugeliu atvejų tik nuo jų priklauso kai kurios asmeninės vaikų savybės. Be abejo daug kas slypi genuose, tačiau tėveliai visa tai gali koreguoti į pagalbą pasitelkdami įvairius žaidimus ar net žaislus. Pasirodo šios prekės kūdikiams taip pat turi didelės reikšmės. Taigi pasidomėkime, kas gali nuraminti neramų mažylį ir kas gali padėti jam augti ir tuo pačiu mokytis?

Pasirodo, kad net maži vaikai ruošiasi tapti suaugusiaisiais ir visa tai išreiškia žaisdami. Tačiau būdami dar visai maži jie nėra pasirengę rimtai kibti į mokslus, todėl geriausias pasaulio pažinimo būdas yra žaidžiant. Žaislų lietimas, skirtingų spalvų atskyrimas, formų supratimas ir net motorika vystosi tuomet kai vaikai žaidžia su jiems skirtais žaislais. Patys ankstyviausi žaidimai tai tarsi manipuliacijos, kuriomis vaikai mokosi paprasčiausių veiksmų. Juk negimėme mokėdami skaityti. Mažyliams reikia mokytis net tokių judesių kaip rankos ištiesimas, norimo žaisliuko sugriebimas ar sėkmingas jo padėjimas atgal į vietą. Visos šios naujos patirtys vaiko raidoje turi labai didelės reikšmės, todėl labai svarbu, kad iki 2-3 metukų mažyliai žaistų tik su tokiais žaislais, kurie geriausiai lavina jų asmenybę. Į pagalbą pasitelkiamos tos prekės vaikams, kurios turi edukacinių savybių.

Šiandieniniai laikai tėvams suteikia beveik neribotas galimybes savo vaikus tiesiog užpilti įvairiausių žaislų lavina. Tačiau ar būtina jų turėti daug? Atsakymas paprastas, juk ne su kiekvienu žaislu vaikas mielai žaidžia ir ne kiekvienas jam įdomus. Specialistai tikina, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai žaislais susidomi tik trumpam, nes tik retas kuris sugeba būti įdomus ir teikti vaikui kūrybiškumo. Daugelis dabartinių žaislų yra tokie neįdomūs tik dėl to, kad turi tik vieną paskirtį ir net patys kūrybingiausi vaikai nežino kaip juos panaudoti kitaip. Tik edukaciniai arba kitaip tariant mokomieji žaidimai duoda vaikui didžiausią naudą. Jie turi tokių savybių, dėl kurių vaikai mielai su jais žaidžia, eksperimentuoja ir kitaip sakant – auga kūrybiškai. O tai labai svarbu! Todėl vaikui kartais geriau turėti mažesnę dėžę žaislų, nei pilną jų kambarį. Viskas yra dėl to, kad mažesnis jų kiekis suteikia erdvės vaiko kūrybai ir skatina tuos pačius žaislus atrasti ir panaudoti keliuose žaidimuose ir net keliuose amplua.

prekės kūdikiamsEdukacinės prekės kūdikiams ir vaikams turėtų tapti jų neatsiejama gyvenimo dalimi. Juk ryškus ir keistus garsus skleidžiantis daiktas dažniausiai bus įdomus vos kelias dienas, o tai kas geba sužadinti fantaziją – atmintyje išliks ilgam. Visi vaikai noriai vaidina įvairius atradėjus ir net mokslininkus, taigi kodėl jiems nepadovanojus tarkim išardomos žirafos, kurią bandydamas surinkti mažylis patirs kur kas daugiau teigiamų emocijų nei gavęs ją pliušinę. Svarbiausias čia taps procesas, kurio metu vaikas įgaus ne tik atradimo džiaugsmo, bet ir pradės suprasti kaip veikia konstrukcijos. Skirtingos žaislų panaudojimo galimybės skatina vaikus nuolat vėl juos paimti į rankas ir sukurti kažką naujo, sužaisti kitą žaidimą.

Tačiau kaip išsirinkti patį tinkamiausią žaislą? Juk žaislų pasiūla tokia didelė! Svarbiausia tai nebijoti konsultuotis. Žaislų parduotuvių darbuotojai dažnai turi neregėtos patirties ir patarimų šiuo klausimu, todėl tereikia jų pasiteirauti kurie žaislai vaikams yra geriausi. Tačiau norint nesuklysti, reikia gerai pažinoti savo vaiką. Galvojate, kad viskas labai paprasta? Anaiptol! Pirmiausiai žaislai turi atitikti vaiko amžių. Tačiau labai svarbu bent viena akimi stebėti vaikų žaidimus ir tuomet įsitikinti kokie žaislai jiems bus įdomiausi.