zidiniai namuose

Nors ilgą laiką židinys buvo namuose įrengiamas kaip papildomas šilumos šaltinis ar įmantrus interjero puošybos elementas, tačiau šiuolaikiniai židiniai gali atlikti net keletą funkcijų. Židinio korpusą sudaro ketaus arba plieno kapsulė, stiklas, o konstrukcija gali būti formuojama pagal kliento poreikius.Nors ilgą laiką židinys buvo namuose įrengiamas kaip papildomas šilumos šaltinis ar įmantrus interjero puošybos elementas, tačiau šiuolaikiniai židiniai gali atlikti net keletą funkcijų. Židinio korpusą sudaro ketaus arba plieno kapsulė, stiklas, o konstrukcija gali būti formuojama pagal kliento poreikius.
Jaukumas ir…

Židinys mums dažnai siejasi su jaukumu ir romantika. Šiluma, kurią namuose skleidžia šio tipo ugniakuras, yra ypatinga nes įprastai ji yra gan koncentruota, bet kartu ir neintensyvi, maloni. Židinį galima pavadinti tam tikru archajišku akcentu, galinčiu papuošti bet kuriuos net ir moderniausius namus. Ne tik papuošti, bet ir sušildyti.

Zidiniaipigiau.lt specialistų teigimu, žmonės, ieškantys židinio savo būstui, dažnai būna susidarę kiek klaidingą nuomonę, jog tokio tipo ugniakuras yra labiau puošybinio pobūdžio interjero elementas ir nesitiki, kad židinys taip pat efektyviai gali apšildyti namų erdves.

Židiniai gali skleisti šilumą ne tik per kamino plotą ar savo korpusą, bet ir būti sujungti su šildymo sistema. Židiniai dažniausiai pritaikomi apšildyti vientisas erdves, o jų vietą parenkama taip, kad šiluma sklistų tolygiai. Plieninius židinius, kurių korpusas yra dvisluoksnis, galima įrengti ir prie pat sienos, baldų ar kitų karščiui jautrių objektų.
Židinio pritaikymas

Židinys ir panašaus tipo ugniakurai patrauklūs tuo, jog galima gėrėtis jaukia ugnimi, o taip pat – mėgautis jaukia šiluma. Židinys gali būti sumontuotas ir kaip pagrindinis kambario ar kitos didelės akcentas. Tai gali būti tiek svetainės, tiek holo ar valgomojo puošmena. Juo galima atskirti namų erdves, o židinio formą lengva pritaikyti prie įvairių interjerų.

Projektuojant ir įrengiant židinį turėtų bendradarbiauti dizaineriai ir ugniakurų specialistai bei meistrai, kurie vykdo rangos darbus. Taip bus užtikrintas nepriekaištingas estetinis vaizdas, o taip pat įgyvendinti visi techniniai sprendimai, saugos reikalavimai. Reikia nepamiršti ir to, kad dera pasirūpinti ne tik židinio korpuso apipavidalinimu, bet ir dūmų šalinimo sistema bei erdve aplink pakurą.

Taigi židinio pritaikymas įvairaus tipo erdvėse – nuo klasika dvelkiančių svetainių iki modernių lofto tipo erdvių – yra tas aspektas, dėl kurio šis iš pirmo žvilgsnio gan primityvus šildymo būdas yra aktualus dar ir šiandien. Ne tik aktualus, bet ir išgyvena savitą atgimimą.