10 patarimų, garantuojančių verslo sėkmę

Visiems, dirbantiems ne savo, o kieno nors kito kompanijoje, atrodo, kaip nuostabu yra turėti savo verslą ir dirbti sau. Tačiau „laisvo oro direktoriaus“ vizija egzistuoja iki tol, kol ji nepradedama įgyvendinti. Kiekvienas, jau patyręs verslininkas pritars, kad turėti savo veiklą – labai sunkus darbas, o dar sunkesnis – ją pradėti. Čia pateikiama dešimt paprastų taisyklių, kurios nenubrėš tiesaus kelio į nuosavą verslą, bet tikrai gali jį palengvinti.

  1. Idėja – unikali. Jei jūsų kaimynas pradėjo prekiauti popieriniais rankšluosčiais ir jam puikiai sekasi, tai dar nereiškia, kad to paties reikia ir jums. Nesistenkite atkartoti sėkmingų verslo planų, nes visada būsite „antrasis“, o jūsų idėja – nebeįdomi, nenauja ir nepatraukli rinkai. Rinkitės negirdėtas, neįprastas verslo šakas – taip didesnė tikimybė, kad sudominsite daugiau žmonių, tai yra – savo būsimų klientų.
  2. Detalūs finansiniai skaičiavimai – būtini. Ypač jei jūsų planuose – verslo paskola. Joks bankas ar kitas kreditorius nesuteiks paskolos tik už gražiai nupieštas idėjas. Kad įrodytumėte, kad jūsų verslas bus perspektyvus ir garantuos pajamas, iš kurių sėkmingai galėsite grąžinti paskolą, turite pateikti detalius skaičiavimus, kam bus panaudoti paskolos pinigai ir kada planuojama gauti reikiamą pelną.
  3. Tinkamas kreditoriaus pasirinkimas – vienas iš svarbiausių dalykų. Šią dieną esti labai daug bendrovių, kurios gali suteikti paskolą verslui. Išsiaiškinkite, kurios siūlo būtent jums tinkamiausias sąlygas. Pasidomėkite,  kurių kompanijų suteiktos paskolos gali būti iš dalies kompensuojamos pagal Europos fondų nuostatus. Susigrąžinti dalį pinigų – labai naudinga.
  4. Tinkamas įvaizdis. Kreditai, paskolos teoriškai suteikiamos kiekvienam, tačiau joks padorus bankas nenorės suteikti paskolos verslininkui, kuris į pokalbį dėl paskolos ateina vilkėdamas sportinę aprangą, purvinus batus, susivėlęs ir panašiai. Kalbant apie verslą, įvaizdis itin svarbus, taigi tinkamiausia apranga panašiems pokalbiams – kostiumas derinamas su nepriekaištingai tvarkinga išvaizda.
  5. Dokumentai – nepriekaištingi. Ne tik verslininko išvaizda, tačiau ir viskas, ką jis atsineša su savimi į pokalbį, turi būti nepriekaištinga. Bankui pateikiami dokumentai turėtų būti tvarkingi: susegti į segtuvus, surūšiuoti pagal tvarką ir būtinai spausdinti variantai – ranka rašyti popieriai rodo visišką neprofesionalumą.
  6. Geras buhalteris – sėkmingas verslas. Verslo paskola tik pirminė pinigų operacija, su kuria susiduria pradedantysis verslininkas. Eigoje piniginių operacijų tik daugėja, taigi profesionalus ir kompetentingas buhalteris – geriausias verslininko draugas. Nepašykštėkite laiko ir pinigų ieškodami tikro profesionalo, tačiau kad ir koks kvalifikuotas jūsų buhalteris bebūtų, nepalikite viso darbo tik jam. Verslo savininkas visada turi žinoti, kas vyksta su jo pinigais.
  7. Atkaklumas – privalumas. Kalbant apie verslą, netgi būtinumas. Kai kreditai, paskolos ir kiti pradiniai piniginiai reikalai jau sutvarkyti ir derybos su banku baigtos, nereikėtų „sumažinti greičio“. Atkakliai ieškokite partnerių savo kompanijai, derėkitės su tiekėjais, nesnauskite vietoje, nes rinka tai ne kas kita, kaip nesibaigiančios lenktynės.
  8. Komanda – profesionali. Jei norite pasiekti tinkamų rezultatų, nepamirškite, kad visas kompanijos kolektyvas, tai vienas didelis veidrodis. Atsirinkite tik pačius geriausius darbuotojus ir nuolatos tobulinkite savo komandą – siųskite į stažuotes, mokymus, seminarus. Taip turėsite ne tik profesionalią, tačiau ir laimingą, tobulėjančią komandą.
  9. Nuolatinis rinkos stebėjimas arba ,,ką veikia mano kaimynai?“. Logiška, kad nebūsite geriausias, jei tiksliai nežinosite, ką siūlo jūsų konkurentai. Reaguokite į gerus konkurentų pasiūlymus klientams ir stenkitės jiems suteikti dar geresnes sąlygas. Tik jokiu būdu viešai nešmeižkite konkurentų, tai – labai neprofesionalu.
  10. Tobulėti, tobulėti, tobulėti. Su šiais žodžiais galvoje turėtumėte keltis ryte ir gulti lovon vakare. Sėkmingas verslas, tai kylantis aukštyn ir vis gerėjantis. Didėjantį verslo pelną naudokite dar didesniam „pagaminti“  ir nepamirškite, kad „pinigai gamina pinigus“.

Sėkmės!