Ar įmanoma išsigelbėti nuo bankroto?

Pastaruosius kelerius metus netyla kalbos apie krizę, bankrotus bei skolas. Finansinė padėtis Lietuvoje, praėjus keliems metams nuo ekonominio nuosmukio pradžios vis dar nėra stabili. Kartu tai lemią ir keblią verslo padėtį. Bankrotų skaičius per pastaruosius metus šiek tiek sumažėjo, tačiau naujai reigstruotų įmonių skaičius vis dar nesiekia tokio, koks buvo prieškriziniu periodu.  
Visų pirma, prieš pradėdami kalbėti apie tai, kaip apsisaugoti nuo bankroto, apsibrėžkime, kas yra pats bankrotas. Remiantis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymu, bankrotas yra nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla (teismo nagrinėjama civilinė byla dėl ginčų, kylančių iš bankroto teisinių santykių) arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka.
Bankrotas įmonei gali būti iškeliamas keliais būdais-pačios įmonės iniciatyva bei kreditoriaus iniciatyva. Tikriausiai savaime suprantama, jog pačios įmonės iniciatyva vykdoma bankroto procedūra yra žymiai palankesnis variantas.  Vėlg remiantis LR įmonių bankroto įstatymu,  įmonės vadovas, matydamas bankrotinę situaciją, privalo inicijuoti bankroto procedūrą.  Tuo tarpu, antruoju atveju , kai Antrasis bankroto procedūra yra inicijuojama kreditorių,  yra labai rizikinga. Taip yra vien dėl to, jog  įmonė, kuriai iškeliamas bankroto byla, neturi jokios įtakos ir galių bankroto procedūrose- pagrindinis vaidmuo atitenka čia kreditoriams.
Bankrotas tikrai nėra malonus procesas, todėl turėtume žinoti ką daryti jeigu vis dėlto turime skolų. Visų pirma, šioje situacijoje reikėtų kreiptis į teisininkus – teisinės konsultacijos bei kitos teisinės paslaugosšiuo atveju pravers labiau nei bet kas kitas.
Kiekvienas advokatas pasakys, jog siekiant išvengti sudėtingos bankroto procedūros, pirmiausia reikėtų laiku atsiskaityti su kreditoriais, reaguoti į kreditorių pranešimus, taip pat pasistengti kuo greičiau atgauti skolas už suteiktas paslaugas.
Advokatai, dirbantys su bankroto bylomis, patars kokias priemones geriausia yra taikyti, atsižvelgiant į konkrečios įmonės situaciją.