Elektronines svarstykles

Elektroninės svarstyklės žino daugiau už mus! 

Metantys svorį žmonės kasdien lipa ant svarstyklių. Gal pavyko numesti dar kilogramą ar du? Tačiau specialistai sako, kad tikrinti tik svorį nėra protinga. Gali būti, kad po treniruotės jūsų riebaliukai pavirto raumenimis. O šie sveria net daugiau, todėl realiai svoris padidėja. Tačiau tai nieko nesako apie pagražėjusią išvaizdą. Žinodami šiuos niuansus, svarstyklių gamintojai pradėjo gaminti ypač modernias ir protingas svarstykles. Šiuolaikinės elektroninės svarstyklės raso.lt gali pasakyti kur kas daugiau, nei kiek jūs sveriate…

Svarbu įvertinti ne tik svorį 

Elektronines svarstykles
Elektronines svarstykles

Ką gi dar jos gali papasakoti apie žmogų? Štai microlife svarstyklės sugeba įvertinti du pagrindinius dalykus, susijusius su svoriu ir kūnu. Tai – liesos kūno masės ir kūno riebalų santykį. Liesa kūno masė yra kaulai, raumenys, viduriai, vanduo, organai ir kraujas. Riebalai – tik riebalinės ląstelės, kurių ir turi būti kuo mažiau, kad žmogus atrodytų lieknas. Dažnai gali būti taip, kad dvi 60 kg sveriančios moterys labai smarkiai skirsis, įvertinus jų liesos kūno masės ir riebalų santykį. Vienai iš jų gydytojai gali patarti numesti 5 kg, o kitą pagirti už puikų balansą. Taigi, microlife svarstyklės sugeba išmatuoti ne tik svorį, bet ir reikalingą žinoti santykį. Be abejo, to nepadarytų jokios mechaninės svarstyklės – tik elektroninės.

Brangios, bet įspūdingos 

Panašiai dirba ir tanita svarstyklės, kurios irgi yra elektroninės. Jos išmatuoja daug daugiau nei svoris. Šios elektroninės svarstyklės taip pat pateikia duomenis apie kiekvienos kūno dalies – rankos, kojos, užpakalio, riebalų kiekį. Kaip veikia toks aparatas? Žmogus turi atsistoti ant keturių sensorinių plokštelių, o į rankas paimti du elektroninius prietaisėlius. Protingosios svarstyklės pradeda siųsti labai silpną elektros srovę, kuri ir nustato, iš ko sudarytas konkretaus žmogaus kūnas. Tiesa, šios elektroninės svarstyklės kaina gerokai lenkia paprastas elektronines svarstykles. Tačiau jas verta įsigyti įvairiems sporto klubams ir grožio centrams.

Ilga istorija 

Įdomu tai, kad svarstyklių poreikis ir pačios svarstyklės atsirado visai ne šiuolaikinio žmogaus dėka. Jos žinomos nuo maždaug 2400–1800 m. pr. Kr. O patikimų įrodymų, kad svarstyklės naudotos plačiai, yra Egipte iš 1878 m. pr. Kr. Labiausiai prie šiuolaikinių svarstyklių atsiradimo prisidėjo žymusis dailininkas Leonardas Da Vinčis. Taip pat savo indėlį padarė ir Galilėjus, 1586 m. sukonstravęs specialias hidrostatines svarstykles. Tačiau iki šiuolaikinių elektroninių svarstyklių dar buvo toli. Tokios svarstyklės atsirado tik XX a. pabaigoje.

Svarstyklės – iš įvairių medžiagų 

Šiandien elektronines svarstykles naudoja dauguma parduotuvių ir gamybos įmonių. Vadinamosios buitinės elektroninės svarstyklės gali išmatuoti produktų svorį labai tiksliai. Parduotuvėse dažnai svarstyklės ne tik parodo, kiek sveria koks nors daiktas, daržovė ar vaisius, bet ir kitą informaciją: jo kilogramo kainą, gamintoją, akcijas, taikomas šiai prekei. Dažniausiai šiuolaikinės elektroninės svarstyklės, ypač tos, kurios naudojamos pramonėje, prekybos srityje, būna pagamintos iš drėgmei ir dulkėms atsparaus plieno. Tačiau svarstyklės gali būti pagamintos ir iš kitų medžiagų, pavyzdžiui, stiklo.

Reikalingos visiems 

Tiesa, svarstyklės stiklinės dažniau skirtos sverti produktus namie. Tarkime, svarstyklės virtuvinės gali būti pagamintos iš stiklo, taip pat stiklinės svarstyklės gali būti skirtos pasisverti žmogui. Džiugu, kad šiuolaikinės technologijos patobulina ir tokius prietaisus kaip svarstyklės. Juk jų reikia ir daugelio sričių specialistams, ir paprastiems žmonėms namuose. Akivaizdu, kad elektroninės svarstyklės gerokai palengvino visų darbą ir buitį. O ir jų kaina nesikandžioja labai stipriai, todėl visi lengvai gali įsigyti patinkančias svarstykles.