Kaip saugoti savo privatumą internete

c-gates
C gates

Kai jūsų namuose tik atsiranda C gates, galbūt iškart imatės naudotis internetu visu pajėgumu. Norisi ir siųstis žaidimus, ir registruotis socialiniame tinkle, ir skaityti naujienas, ir kelti gražiausias savo nuotraukas. Tačiau čia privalome pasakyti STOP ir susimąstyti. Galite imti iš interneto, ką tik norite. Tačiau tai, ką imate, kažkas prieš tai įkėlė. Vadinasi, jeigu ir jūs kažką ten įkeliate, C gates Vilnius internetas leidžia ir kitiems iš jo kažką išsiimti. Naudotis internetu verta atsakingai vien tam, kad tikrai apsaugotumėte savo asmeninius duomenis nuo bet kokių iš tiesų kenksmingų poveikių. Štai keletas esminių principų, kurie turėtų padėti jums apsisaugoti.

Facebook privatumas

Pirmiausiai pradėsime nuo socialinio tinklo, kurio vartotojais yra ir C gates, ir kitų interneto tiekėjų klientai. Šis 21 – ojo amžiaus išradimas, it stipri cunamio banga užliejo Ameriką, Europą ir dideles dalis kitų žemynų. Taigi, tam, kad nereikėtų galvoti, jog Cgates internetas atsiliepimai ne kokie, patys mokėkite tuo internetu naudotis tinkamai. Jeigu turite savo „Facebook“ paskyrą – nepatingėkite ir nueikite į jos privatumo nustatymus. Apžiūrėkite, kokius duomenis jūsų paskyroje mato draugai, o ką mato tie, kurių net nėra draugų sąraše? Ar jūs sutikote, kad asmeniniai duomenys būtų naudojami reklamos tikslais? Ar padarėte taip, kad niekas negalėtų iš karto jūsų pažymėti nuotraukose? Sutvarkykite viską taip, kad iš tiesų asmeninę informaciją matytų tik patys artimiausi žmonės. Kitiems nevalia landžioti ir stebėti nuotraukas ar jūsų asmeninius santykius.

Nenaudokite tikro vardo registracijoje

Tokie rimti tiekėjai kaip, tarkime C gates, būtinai turi turėti jūsų, kaip vartotojo, vardą ir pavardę. Tačiau ar tikrai visam internetui reikia juos žinoti? Beveik kasdien žmogui, kuris naudojasi internetu vidutiniškai daug, tenka kažkur prisiregistruoti. Norite parsisiųsti duomenis, prisiregistruoti portale ar pažaisti „online“ žaidimą – jūsų prašoma prisiregistruoti. Tačiau, kam jums visur registruoti savo tikrąjį vardą ir pavardė, jeigu tai – tik nežinomo gamintojo nežinomas produktas? Tokie oficialūs dlaykai, kaip Cgates internetas kontaktai turi būti visiems viešai matomi ir teisingi, tačiau, norint kažkur pažaisti „Tetrį“, tikrai nebūtina nurodyti tikrų vardų. Juk nenorite, kad paieškos sistemoje suvedus jūsų vardą, iškart matytųsi, kokius pėdsakus plačiojoje interneto visatoje esate palikę.

Skirtingi slaptažodžiai

Kartais žmonės galvoja, kad sukčiai įsilaužia į žmonių el. paštus, banko sąskaitas ir „Facebook“ profilius, naudodami itin sudėtingus programavimo kodus. Tiesa tokia, jog naudojamas tėra sumanumas. Jeigu cgates internetas Vilniuje jums siūlo susigalvoti ilgą ir sudėtingą slaptažodį – matyt ne be reikalo? O kodėl besiregistruodami kažkokiuose portaluose, nurodydami savo el. paštą, taip pat nurodote ir naują slaptažodį, tačiau tokį patį, kaip ir jūsų elektroninio pašto? Juk nieko nėra lengviau, kaip panaudoti besidubliuojančius duomenis. Jeigu norite, kad C gates kontaktai jums visada būtų susiję tik su geriausiais dalykais, tuomet mokėkite saugoti savo slaptažodžius. Keiskite juos, nenaudokite vienodų.

Skaitykite, ką spaudžiate

Neretai, norint susidiegti programą ar papildinį, jūsų nuolat klausiama, ar norėtumėte, jog būtų sudiegiamos ir papildomos (jums iš tiesų nereikalingos) programėlės. Tačiau, kažkodėl, dauguma žmonių vis dar nuolat spaudžia „OK“, net nepaskaitę, ko yra klausiama. Žinoma, C gates televizija jums tokių dalykų nesiūlo, tačiau įvairūs nežinomi ir nepatvirtinti tiekėjai gali pasiūlyti susidiegti kokią nors programą, kuri nuskaitys jūsų asmeninius duomenis ir rinks kompiuterio informaciją, o jūs, kaip visada, net nepaskaitę, ko yra klausiama, paspausite „OK“. Tad būkite budrūs, jeigu norite, jog jūsų duomenys visada būtų saugūs.