Kokius drabužėlius pirkti naujagimiui?

smėlinukaiDar prieš susilaukiant kūdikio ne viena būsima mamytė svarsto, kokius drabužius nupirkti savo vaikui ir kokį kraitelį paruošti. Todėl papasakosime, kokių taisyklių reikėtų laikytis, renkant kūdikėliui drabužėlius.

Renkant drabužius, reikėtų rinktis natūralias medžiagas, taip pat rekomenduojame nesuklysti ir nenupirkti per mažų rūbelių. Naujagimiai labai greitai auga, tad geriau nupirkti šiek tiek didesnius smėlinukus, šliaužtinukus ir kitus drabužėlius, kurie jums tarnaus šiek tiek ilgiau. Be to, didesni drabužiai nespaus vaiko bei nevaržys jo judesių. Dažna naujai iškeptų mamyčių klaida yra ta, jog jos nusiperka 56-o dydžio drabužėlius, skirtus 0-1 mėn. kūdikiui. Tačiau tokių drabužėlių joms užtenka geriausiu atveju savaitei, nes naujagimis sparčiai auga.

Dėl šios priežasties pirmieji marškinėliai, smėlinukai ar šliaužtinukai turėtų būti 62 dydžio. Jei nesigaudote dydžiuose, tiesiog pasikonsultuokite su pardavėja-konsultantė, kuri papasakos apie turimą asortimentą, drabužėlių kokybę bei kuriuos rinktis geriausia. Jau minėjome, kad geriausia rinktis natūralių medžiagų drabužėlius. Taip pasirinkusios mamytės gali išvengti kūdikio alergijų, bėrimų bei niežulio kūnelio srityje.

Taip pat pirkdamos drabužėlius kūdikėliui įsitikinkite ar jie netrukdys keisti sauskelnių. Dažnai mamos prisiperka išskirtinių ir įdomių drabužėlių kūdikiams, tačiau po to vargsta, nes pakeisti sauskelnes užima daug laiko, arba tiesiog šį veiksmą atlikti yra nepatogu.

Masyvios sagos? Užtrauktukai? Tokių ir panašių drabužėlių papuošimų reikėtų vengti, nes vaikutis gali įsibrėžti, susižeisti ar net praryti nuplyšusią sagutę.

Taigi rinkti pirmuosius drabužėlius naujagimiui yra šioks toks iššūkis, juk norisi, kad kūdikio nekamuotų pašaliniai nemalonūs pojūčiai, taip pat norisi, kad jam būtų gera, drabužiai nevaržytų judesių