tortu_papuosimasAtėjus laikui pirkti gimtadienio tortą renkamės ne tik skonį, bet ir torto papuošimus. Vieni mėgsta ryškias spalvas ir netradicinius puošybos būdus, kiti vertina gerą skonį, ir į vizualikos per daug nesureikšmina. Torto ar kito skanėsto pasirinkimas šventei yra individualus reikalas. Nepaisant to, pastaraisiais metais tortų papuošimai labai išpopuliarėjo. Atsirado naujų puošybos elementų, naujų netradicinių dekoravimo būdų.

Naujoviški tortų papuošimai vis populiaresni

Konditerijos sritis tikrai patobulėjo. Jei seniau ant torto matydavome keletą nesudėtingų ornamentų, šiomis dienomis tortų papuošimai žavi savo sudėtingumu ir išskirtinumu. Tortų dekoravimui naudojamos netradicinės formos ir ingredientai. Netradiciškam tortų puošimui naudojami gyvų gėlių, medinių figūrėlių, plastiko, medžio elementai. Tradiciniai tortų papuošimai, kaip pabarstukai pakeičiami spalvotomis uždengimo masėmis, netradicinių skonių glajais. Populiariausi XXI amžiaus tortų papuošimai — netradicinės formos. Šiandieniai konditerijos gaminiai yra tikri meno šedevrai. Patyręs kepėjas gali išgauti bet kokią norimą formą. Todėl, labai populiarūs tortai, kurių forma atitinka garsių animacinių filmų personažus, žinomus knygų, filmų ar visuomenės veikėjus. Vaikų dievinami tortų papuošimai su šmaikščiaisiais „pakalikais“, „Ledo šalies“ herojėmis Elza ir Ana, „Žaibu Makvynu“ ir „Kempiniuku plačiakelniu“.
Suaugusieji renkasi subtilesnius variantus, tačiau taip pat atsisako atsibodusios apvalios torto formos. Mergvakarių ir bernvakarių tortų papuošimai siejasi su vestuvių tematika, todėl pasirenkamos tokios tortų formos kaip nuotakos suknelė, kostiumas, tam tikri merginos ar vaikino atvaizdai. Gimtadieniams naudojami tokie tortų papuošimai, kurie geriausiai simbolizuoja žmogaus charakterį ar pomėgius, todėl pasirenkamos tokios formos kaip automobilis, fotoaparatas, kavos puodelis, knyga.  Šiomis dienomis madingi 3D tortų papuošimai, todėl dažnai pasirenkamas ir šis variantas. Naudojantis 3D technologija ant torto galima pavaizduoti norimą gamtos vaizdą, fotografiją ar kitą mėgiamą atributą.