Plėtojant verslą, asmenines pažintis ir dažnam lietuviui ieškant galimybių svečiose šalyse neišvengiama situacija, kai daiktai ar dokumentai turi pasiekti užsienio valstybėje esantį žmogų. Verslo subjektams produkcijos tiekimas į užsienį tampa vis dažnesniu procesu, o asmeniniai poreikiai kartais taip pat priverčia pasidomėti siuntų siuntimo į užsienio valstybes galimybėmis. Dėka šiuolaikinių technologijų ir pažangos logistikos srityje, šios galimybės tikrai plačios. Daugelis mūsų jau žino, kad išsiųsti siuntą bene į bet kurį pasaulio kampelį nėra problema. Ar tai brangu ir nuo ko priklauso tarptautinio siuntimo kaina ? Aptarkime šiuos rodiklius.

● Siuntinys

Dalis tarptautinio siuntinio siuntimo kainos priklauso nuo siuntinio svorio, matmenų, specifikos. Kuo didesnis siuntinio svoris ir matmenys, tuo aukštesnė bus kaina. Taip pat kaina gali būti šiek tiek didesnė, jei siuntinys yra lengvai dūžtantis ar jam reikalinga ypatinga priežiūra.

● Šalis 

Šalis, į kurią siunčiamas siuntinys yra vienas pagrindinių rodiklių, nuo kurio priklauso kaina. Kuo didesnis atstumas skiria Lietuvą ir gavėjo šalį, tuo didesnės bus siuntimo išlaidos.

● Siuntimo būdas

Tarptautiniai siuntiniai gali būti gabenami sausumos, vandens arba oro keliais. Didžiausia kaina pasižymi siuntimas oro keliais, o mažiausia kaina – sausumos keliais gabenamiems siuntiniams.

● Pristatymo terminas

Siuntinių pristatymo paslaugos skiriasi ir pristatymo terminais. Siuntimo būdai, kurių pristatymo terminas trumpesnis kainuos šiek tiek daugiau nei ilgiau trunkantis siuntų gabenimas. Taip pat norint itin greito siuntų pristatymo ir naudojantis express siuntų gabenimo paslauga, taip pat teks mokėti šiek tiek brangiau. Apibendrinant, galima pasakyti, kad tarptautinių siuntų gabenimo paslaugų kainos yra tikrai lanksčios. Jei gabenant siuntą nėra labai aktualus pristatymo trukmės rodiklis, šias paslaugas galima užsisakyti už labai priimtiną kainą.