Ginekologas

ginekologas
ginekologas

Nebijokite eiti pas ginekologą

Šis straipsnis skirtas itin jaunoms moterims ir merginoms, kurioms ginekologas kol kas kelia siaubą. Apsilankyti pas šį moterų daktarą būtina kiekvienai merginai, prasidėjus pirmosioms mėnesinėms arba pradėjus gyventi lytinį gyvenimą. Kuo anksčiau ginekologas Vilniuje taps ne jūsų baime, o įprastu gydytoju, tuo daugiau problemų galėsite išvengti, užkirsti kelią įvairioms grėsmėms.

Tad pirmiausia – kodėl svarbu, kad ginekologas Panevezyje būtų ne tik metafora, bet ir realiai lankomas gydytojas? Svarbu yra tai, jog ginekologas apžiūrėtų jūsų makštį ir gimtą bei nustatytų, ar turite gimdos kaklelio vėžio riziką. Ji atsiranda jau jauname amžiuje, bėgant metams pacientų amžiaus grupė vis jaunėja. Kitas svarbus veiksnys – tai konsultacija su daktaru dėl patikimos kontracepcijos. Į lytinių santykių traukinį įšokti skuba visi, tačiau apie apsaugą pagalvoja ne kiekvienas. Tad, kad jums nekiltų nėštumo tada, kai nesate tam pasirengusi, ginekologas Vilniuje ar kitame mieste jus gali supažindinti su esminėmis saugaus sekso taisyklėmis. Tad kas jūsų laukia, nuėjus pas jį?

Žinokite savo ciklo dienas

Nesvarbu, ar tai jūsų pirmasis vizitas, ar ne, tačiau ginekologas Panevezyje ir ne tik,  tikrai norės žinoti šį tą apie jūsų menstruacijų ciklo detales. Jūs turėsite atsakyti į klausimus – ar mėnesinės trunka ilgai, ar jos skausmingos, ar jos jus labai vargina, ar daug išskyrų pastebite. Tai dar ne viskas, svarbu žinoti ir informaciją, susijusią su tiksliomis datomis.

Ginekologas tikrai jūsų paklaus, kada jums prasidėjo paskutinės mėnesinės ir kada jos baigėsi. Taip pat bus klausiama, ar naudojate kontraceptikus, kada paskutinį kartą turėjote lytinių santykių. Visa ši informacija reikalinga tiksli, nes pagal tam tikrus požymius ir jūsų ciklo dienas galima atpažinti, ar visos jūsų ginekologinės funkcijos yra sveikos. Ginekologas to tikrai paklaus, todėl prieš apsilankant pas jį būtinai apskaičiuokite, kurią dieną minėtieji dalykai buvo.

Nėštumo tikimybė

Jeigu skundžiatės kokiais nors ginekologiniais negalavimais, jums visuomet gali būti įtariamas nėštumas. Jeigu tai paprastas nėštumas, galbūt jūs ketinsite tapti mama, o gal ryšitės abortui, kurį atliks ginekologas chirurgas.  Tad atvykus į šio gydytojo kabinetą, tikriausiai teks ne tik atsakinėti į klausimus, ar turėjote galimybę pastoti, bet ir atlikti nėštumo testą.

Vėžio grėsmė

Ne tik ginekologas onkologas Vilniuje, bet ir paprastas ginekologas Klaipedoje privalo apžiūrėti jus dėl vėžio rizikos. Moters lytines funkcijas atliekantys organai gali sirgti tokiomis onkologinėmis ligomis: gimdos kaklelio vėžys (labai dažnas atvejis), kiaušidžių vėžys (kiek retesnis, tačiau taip pat didelė rizika). Dėl to turi būti atlikti visi įmanomi tyrimai, juos gali atlikti 3 lygio ginekologas.

Paprastai tai yra echoskopija, kai naudojant specialius spindulius gydytojas nedideliame ekrane gali tiksliai matyti moters vidaus organus. O taip pat į makštį yra kišamas gimdos kaklelio skėtiklis bei pirštai, apžiūros metu apčiuopiami organai, tikrinama, ar yra kokių nors skausmų. Jeigu norite žinoti, kas yra ginekologas, tai atsakymas paprastas: tai žmogus, kuris gali padėti laiku nustatyti mirtinos vėžio ligos simptomus.

Makšties skėtiklis

Jeigu pirmą kartą ketinate atsidurti įstaigoje, pasivadinusioje ginekologijos klinika, greičiausiai labai bijote grėsmingai atrodančio makšties skėtiklio. Tačiau bijoti visai ko, tai patvirtintų bet kuris ginekologas Kaune.  Makštis yra labai tampri ir elastinga, todėl ginekologas (Klaipedoje ar bet kur kitur) gali jums paprastai ir neskausmingai apžiūrėti makštį. Tiesioginė apžiūra yra svarbi ir reikalinga, todėl būtina kreiptis į daktarą ir tegul jus apžiūri ginekologas. Konsultacija internetu taip pat yra naudinga, tačiau kai kurioms ligoms nustatyti būtina susitikti su gydytoju.