Ilgalaikė paskola – ar verta esant šios paskolos poreikiui, atkreipti dėmesį į momentinius kreditus?

Šiuometinėje Lietuvoje yra ypač paplitęs paskolų naudojimasis – tai tapo, tarytum, mada. Iš tiesų, tai nėra nuostabu, kadangi dabartinė ekonominė situacija žmones varžo. O paskolos būdu gaunami pinigai tarytum atlaisvina rankas. Šiame straipsnyje norėčiau apžvelgti ilgalaikes paskolas, kurias siūlo kreditorių įmonės.

Visų pirma, reikėtų įvykiams užbėgti už akių ir paminėti, jog momentinius kreditus teikiančių įmonių nurašyti tikrai nereikėtų – labai dažnai tokio tipo įstaigos pasiūlo netgi geresnes sąlygas klientams. Ilgalaikė paskola, šiuo atveju, turi ganėtinai nemažai lengvatų. Visų pirma, daugelis kreditorių suteikia paskolas nuo triejų mėnesių iki kelerių metų – vienintelis skirtumas tas, jog bankuose tam, kad gauti paskolą reikės išeikvoti nemažai asmeninio laiko ir pastangų, o momentinių kreditų įmonėse kelių akimirkų bus per akis. Taip pat, dar vienas, ganėtinai svarbus greituosius kreditus siūlančių įmonių pliusas – itin operatyvi, maloni komunikacija ir konsultacija. Tiesą sakant, kiek aš pats asmeniškai esu susidūręs su momentiniais kreditais, visuomet likau patenkintas, kadangi sulaukiau netgi daugiau informacijos, nei man iš tiesų reikėjo – žodžiu, paslaugumas yra didžiulis ir, drįsčiau teigti, beribis.

Nepaisant to, jog ilgalaikė paskola, kurią įmanoma gauti iš įvairiausių kreditorių įstaigų, turi daugybę pliusų, be minusų ir vėl neišsiversime. Vienas iš pagrindinių neigiamų savybių – neišpasakytai didelės palūkanos. Tarkime, jeigu bankas siūlytų metines 5% palūkanas, tai esu tikras, jog momentinių kreditų įmonės pateiktų keliskart didesnes – šis procentų skirtumas, iš tiesų, kerta per kišenes, ypač kalbant apie penkiaženklias ar šešiaženklias sumas. Jeigu, tarkime, aš pažvelgčiau iš savo asmeninės patirties, galėčiau drąsiai pasakyti, kad retkarčiais labiau apsimoka palaukti  kokią savaitėlę – dvi ir vėliau mokėti mažesnes palūkanas, nei skubinti reikalus ir už paskolą permokėti – bet kuriuo atveju, įvertinkite visas galimybes ir pinigų būtinumą – tokių būdu, esu tikras, jog rasite geriausią santykį. Nepaisant to, reikėtų paminėti dar viena, drįsčiau teigti, rimčiausią ir, galimai, svarbiausią minusą – didžiulė rizika. Ilgalaikė paskola, visgi, įpareigoja žmones į gyvenimą žvelgti rimčiau ir pagaliau suagti, jeigu iki šiol to padaryti nepavyko. Apart to, būtų galima teigti, jog, jeigu žmogus nusprendė imti paskolą – tebūnie, tai bus puiki proga asmeniui įgauti gyvenimiškai būtinos ir neįkainojamos patirties. Taip pat, reikėtų priminti, jog rizika yra ne vien momentinius kreditus teikiančių įmonių minusas – lygiai tokią pačią rizikos tikimybę gausite ir naudojantis banko ar privačių asmenų paslaugomis.

Kad ir kaip bebūtų, galėtume daryti galutinę išvadą, jog, jeigu žmogui pinigai nėra itin būtini, o ilgalaikė paskola – svarbi, reikėtų palūkėti savaitę ar dvi, ir paskolą imti iš banko. Tokiu būdu, kaip minėjau, išvengsite milžiniškų palūkanų ir paskolų permokėjimo. Kiekvieną žingsnį, kuris susitas su finansais, patarčiau išanalizuoti ir tik tuomet priimti geriausią sprendimą.