Metalo apdirbimo darbų poreikis įmonėse

Metalo apdirbimasMetalo apdirbimas svarbiems įmonių įrenginiams yra kruopštus ir aukštos kompetencijos reikalaujantis darbas. Metalo apdirbimo darbų dažniausiai prireikia įrengiant pramonės įrenginius, vamzdynus, įvairiausias metalo konstrukcijas ir nestandartinius įrenginius automobilių gamybos, medienos apdirbimo, baldų gamybos, popieriaus gamybos įmonėse.

Metalo apdirbimas apima tekinimą, ištekinimą, frezavimą, drožimą, gręžimą, šlifavimą, krumplių frezavimą ir drožimą. Terminio ir termocheminio metalo apdirbimo darbai yra grūdinimas, įanglinimas, azotavimas. Taip pat metalo detalės gali būti termiškai apdirbamos aukšto dažnio srovėmis, chromuojamos. Įvairų markių plienas ir spalvoti metalai gali būti suvirinami glaistytais elektrodais, lydžiuoju elektrodu aktyviose dujose, volframo elektrodu inertinėse dujose.

Pramonės įmonėse dažniausiai yra įrengiami slėginiai indai, įvairios detalės ir mazgai pramonės įrenginiams (siurbliams, kompresoriams, turbinoms ir kitiems), pramonės įrenginių mazgai, šilumokaičiai, reaktoriai, įvairios paskirties ir tūrio talpos, įvairios paskirties ir aukščio dūmtraukiai, slydimo guoliai, krumpliaračiai, vamzdynų detalės ir kiti pramonėje naudojami įrengimai. Dėl to, kad paprastai tai yra potencialiai pavojingi įrenginiai, visi su jais susiję darbai turi būti atliekami aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir didelę patirtį bei visas reikiamas licencijas turinčių įmonių. Taip pat ir metalo konstrukcijos, kurios yra naudojamos statybos ir nestandartinės gamybos įmonėse.

Ne veltui metalo gamybos ir metalo apdirbimo sektoriams skatinama skirti daugiau Europos Sąjungos moksliniams tyrimams skiriamų lėšų. Metalo gamybos ir apdirbimo sektoriai yra svarbus pramonės sektorius pats savaime, o jame diegiant inovacijas galia ženkliai pagerinti metalų mechanines savybes, taip stiprinti ir skatinti ne tik paties sektoriaus konkurencingumą, bet ir tų sektorių, kuriems yra teikiamos šios paslaugos. Pagal Europos Sąjungos oficialų leidinį, 2011 m. metalo apdirbimo sektoriuje dirbo apie 12 proc. visų dirbančiųjų Bendrijos apdirbamojoje pramonėje ir veikė apie penktadalis visų ES 27 apdirbamosios pramonės įmonių.