Ortoreksija – sveiko maisto manija

Valgyti tik sveiką maistą. Iš savo valgiaraščio visiškai išbraukti cukrų. Sverti porcijas, skaičiuoti
jose esančius lipidus, angliavandenius, skaidulines medžiagas ir geležį. Maitinimo įstaigose valgomi tik ekologiški patiekalai. Vengti produktų, turinčių įvairių maisto priedų. Vartoti vitaminų ir mineralų kompleksus.
Griežtai laikytis specialaus valgiaraščio, o už kiekvieną netyčia suvalgytą konservantą ar saldžią nuodėmę atgailauti valant organizmą ir maitinantis ekologiškais daržovių sultiniu. Maisto ruošime naudojami tik griežti, ekologiški receptai.
Sveikos mitybos apsėstiesiems kyla pavojus susirgti ortoreksija. Šis terminas kilęs iš graikų kalbos žodžių ortho – „teisingas” ir orexis – „apetitas”. Kol kas ortoreksija apibūdinama kaip įkyri būsena, kuomet valgymas – natūralus fiziologinis žmogaus poreikis – neteikia malonumo, o siekis maitintis sveikai tampa manija. JAV gydytojas Stevenas Bratmanas pirmą kartą šį terminą pavartojo 1997 m., charakterizuodamas naujai aprašomą mitybos sutrikimą, kurį anksčiau patyrė pats. Pasak jo, šis sutrikimas, kaip anoreksija ir bulimija, yra neurozės pobūdžio, todėl pasekmės gali būti labai rimtos