Prekės kūdikiams: kraitelis

Vienas smagiausių būsimų tėvelių užsiėmimų yra kūdikio kraitelio komplektavimas. Skubėti tikrai nereikėtų ir pirmiausiai viską, ko jums gali prireikti, gerai apgalvokite. Šiandien prekės kūdikiams apima platų pasirinkimo spektrą ir jau nėra tokio deficitinio trūkumo, koks buvo prieš kelis dešimtmečius. Tačiau šiame procese vis dar laikomasi įvairių prietarų. Būsimos mamos dažnai mano, kad iš anksto supirktos prekės kūdikiams gali prišaukti nelaimes. Mūsų prosenelės per tuos devynis laukimo ir nežinios mėnesius laikėsi įvairių baugių ir net juokingų prietarų. Taigi kokius patarimus išgirstume pravėrę prietarų skrynelę? Negalima valgyti kiaušinių su dviem tryniais, piktai juoktis iš kitų žmonių, derėtų vengti laidotuvių ir juodos spalvos drabužių, nemiegoti ant nugaros, nesėdėti koją ant kojos susidėjus ir taip toliau… Vieni patarimai ir prietarai kelia juoką, kiti – baimę, tačiau tik būsima mama turi teisę tikėti jais ar ne.

Tos mamos, kurios bent kartą jau perėjo laukimo etapą, pataria prekes kūdikiams pirkti tuo metu, kai prasideda motinystės atostogos, juk jos tam ir skirtos. Tada ramiai ir be jokio streso galite rinkti drabužėlius, lovytę, vežimėlį bei kitus daiktelius, kurių neužilgo prireiks naujos gyvybės atėjimui. Taigi nuo ko pradėti?

Mažylio kelionei namo reikalingas vokelis, kombinezonas, keli komplektai šliaužtinukų ir kepuryčių. O namuose jau turėtų laukti lovelė ir patalai. Pradžioje visko užteks minimaliai, o kai vaikutis kiek paaugs ir sustiprės – galima nusipirkti ko trūksta ir jau numatyti ko truks. Taigi svarbiausi ir brangiausi pirkiniai yra trys: lovelė, vežimėlis ir automobilinė kėdutė, be kurios vežti vaiką draudžia įstatymas. Piniginei visi šie pirkiniai iš karto – nemažas smūgis, taigi pagalvokite, gal juos gali kas padovanoti? O gal nesibaiminate padėvėtų daiktų? Taip tikrai nemažai sutaupytumėte, juk vaikai taip greitai auga ir vežimėlių ar lovyčių sudėvėti nespėja. Tačiau čiužinuką lovytei rinkitės naują ir pageidautina, kad jis būtų iš natūralių medžiagų, tokių kaip grikių lukštai ar kokoso pluoštas. Geriausia medžiaga patalynei šiuo atveju yra iš natūralios medvilnės, o pagalvės naujagimiui nereikia.

prekės kūdikiams

Daugelis būsimų mamyčių daro klaidą pripirkdamos per daug mažo dydžio drabužėlių. Kai kurie jau gali būti per maži kūdikiui vos gimus, taigi dalies jų net nepamatuosite. Tas pats galioja ir sauskelnėms. Naujagimių odelė yra labai jautri ir dažnai parausta, todėl tam vertėtų įsigyti specialaus kremo ir odą minkštinančio losjono. Patartina kraitelyje turėti krapštukus ausims bei nosytei, žirklutes su bukais galais, termometrą, bei vaistus temperatūrai mažinti. Nepamirškime ir žinduko, be jo turbūt dar nei vienas vaikas neužaugo ir visa tai dėl to, kad naujagimiai turi įgimtą čiulpimo refleksą.

Visos prekės kūdikiams ir būsimai mamai turėtų būti suskirstytos į atskiras grupes: prieš gimdymą ir po. Taip bus lengviau išsirinkti ir užsirašyti ko reikės. Vien kelionei iš gimdymo namų mažyliui prireiks megztų batukų ir pirštinyčių, kepurytės ir sauskelnių, rūbelių ir vokelio. Namuose šis sąrašas dar labiau išsiplės. Kelionei į lauką prireiks antklodės ir vilnonės kepurytės su išvirkščiomis siūlėmis bei šiltesnių rūbelių. Dar vienas svarbus procesas mažyliui, tai maudynės. Tikrai neišsiversite be vonelės ir vandens termometro ar švelnios, natūralaus pluošto kempinėlės, o kur dar vaikiškas muiliukas ir speciali prausimo emulsija. Maitinimui prireiks skirtingos talpos stiklinių ir plastmasinių buteliukų bei seilinuko. O kur dar akį traukiantys ir dėmesį padedantys sukoncentruoti ryškiaspalviai, barškantys žaisliukai ir užmigti padedančios muzikinės karuselės virš lovytės… Taigi, gražaus laukimo ir malonių pirkinių!