Privati klinika

Kaip geriau gydytis: privačioje klinikoje ar valstybinėje įstaigoje?

Privati klinika
Privati klinika

Galvodami apie savo sveikatą ir jos priežiūrą, žmonės dažnai sprendžia dilemą kas geriau, valstybinė įstaiga, poliklinika ar privati klinika. Pastarųjų tikrai netrūksta, tiek kalbant apie šeimos klinika, tiek apie specializuotas, konkrečius tyrimus ir apžiūras atliekančias klinikas. Tokios privačios klinikos sėkmingai veikia ne tik didžiuosiuose miestuose, bet taip pat sėkmingai ir mažesniuose. Dalis medikų suderina savo darbą ir čia, ir ligoninėse, kai kurie netgi važinėja dirbti į skirtingus miestus.

Kuo pranašesnės privačios klinikos?

Privati, bet kokios paskirties klinika turi savo pranašumų. Pirmiausiai tai dėmesys pacientui, kuris neturi laukti ilgose eilėse ilguose ligoninių koridoriuose. Kitas privalumas, labiausiai susijęs su emociniu nusiteikimu ir psichologine savijauta yra aplinka. Privati klinika, dažniausiai, sukuria aplinką, primenančią ne ligoninę, o namus. Taip sumažinamas jaudulys, įtampa, o dažnai net ir tam tikrų procedūrų baimė. Privati dantu klinika, kur skamba muzika, yra žaislų, kartais būna vienintelė išeitis mažiesiems pacientams.

Net ir patys medikai dažnai pripažįsta, kad pabandę dirbi privačiuose kabinetuose, ilgainiui atpranta ir nenori grįžti į darbą dideliuose kolektyvuose, valstybinėse ligoninėse. Taigi panašu, kad ir pacientams, ir medikams, privati, nedidelė gydymo įstaiga yra daug mielesnė. Tiesa, medikams, dirbantiems privačiai, yra sunkiau, atsakomybė didesnė. Nėra su kuo pasikonsultuoti, nubėgti į kitą kabinetą pasitarti.

Jei pacientui prireikia tyrimų arba konkrečios srities specialistų konsultacijos, kurios negali suteikti privati klinika, jis gauna siuntimą pas tos srities specialistą.

Kur labiau palengvėja piniginė?

Kalbant apie kainas, nesvarbu ar tai būtų privati seimos klinika jonavoje, ar Kaune, ar bet kur kitur, už jam suteikiamas paslaugas pacientas nemoka. Pirminės sveikatos priežiūros gydytojai, įkūrę privačias klinikas, sudaro sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Papildomai gali tekti mokėti tik už nekompensuojamus tyrimus, priemones tyrimams, tačiau už tai reikia susimokėti ir valstybinėse poliklinikose.

Kiek kitaip yra su privačiomis specializuotomis klinikomis. Pavyzdžiui, privati traumatologijos klinika kaune iškart turi savo paslaugų įkainius, tai vykdamas ten turi žinoti – mokėsi. Tokia pačia politika vadovaujasi ir privati dermatologijos klinika, privatūs stomatologiniai kabinetai. Už komfortą ir kokybę visada tenka mokėti daugiau. Tiems, kurie apsisprendžia gydytis privačiai, tai nebūna staigmena. Privati klinika, paprastai, išlaiko savo lygį, siekdama neprarasti pacientų, skiria daugiau dėmesio ir asmeninio bendravimo. Už tai dažnas net negalvodamas moka pinigus. Be abejo, visada bus tokių, kurie rinksis „senas geras“ poliklinikas.

Lietuvoje nemažai yra ir privačių gimdymo namų. Daug kam kyla klausimas, kiek kainuoja gimdymas juose. Nesvarbu, kad tai privati klinika gimdymas joje nieko nekainuoja. Jei norima papildomų paslaugų, tokių kaip atskira priežiūrą, individuali palata ir panašiai, imamas nustatytas mokestis. Kai kada, prisiregistravusiems pacientams taikomos nuolaidos.

Esant nesivystančiam nėštumui gali būti atliekamas jo nutraukimas. Jei tai privati klinika nestumo nutraukimas, esant būtinybei taip pat atliekamas, bet gali tekti mokėti. Nebent pacientė yra prisiregistravusi.

Visiems aišku, kad monopolija neduoda nieko gero. Kol kas, kur tik gyventojų skaičius padidėja, ten atsiranda privati klinika naujamiestis, senamiestis, beveik kiekvienas rajonas, ypač didžiuosiuose miestuose turi savo privačias klinikas. Kiekviena, naujai įsikūrusi, privati klinika sudaro sveiką konkurenciją ir kitoms privačioms, ir valstybinėms gydymo įstaigoms, taigi tai verčia pasitempti ir vienus, ir kitus. Nuo to geriau tik mums, ieškantiems ir sprendžiantiems kam patikėti savo sveikatą ir kur prireikus ieškoti pagalbos.