Ruošiatės statyti tvorą?

Prieš perkant bet kurį daiktą verta pagalvoti, kokia bus jo paskirtis. Ši taisykle ypač svarbi renkantis tvorą. Dažnai tvora perkama norint apsisaugoti nuo laukinių gyvūnų, kurie užmiestyje naktimis užklysta į gyvenvietes, nuo vagišių ar tiesiog nuo vaikų, kurie vis sumindžioja jūsų puoselėjamas gelės. Kiekvienu atveju reikia kitokios tvoros. Jos gali būti skirtingų stilių ir jos gali būti gaminamos iš labai įvairių medžiagų. Šiame straipsnyje aprašysiu populiariausias tvoros gamybai naudojamas medžiagas.

Metalinės tvoros buvo populiarios labai ilgą laiką. Nuo viduramžių metalinės tvoros ne tik saugojo žmonių namus. Metalinės tvoros juos puošė. Svarbiausia, kad per visą šį laiką metalinės tvoros įrodė savo patikimumą. Tiesa, joms vis dėlto reikia priežiūros. Juk nenorite, kad jūsų namus juostų lyg Vilniaus Akropolis surūdijusi tvora. Taigi, metalines konstrukcijas reikia reguliariai padengti oksidaciją stabdančių dažų ar specialių priemonių sluoksnių.

Medinė tvora, kaip ir visos kitos tvoros suteikia privatumo ar leidžia apsisaugoti, bet ji žmonėms reiškia kai ką daugiau. Žmonėms medinė tvora yra lyg paveiksliuko rėmelis, kuris įrėmina galbūt net jų pačių rankomis statytą namą.

Tiesa, medinės lentos, iš kurių pagaminta tvora, kaip ir visi gyvi daiktai turi daugiau kaprizų nei negyvas metalas ar šaltas akmuo. Tik pastačius medinę tvorą negalėsite mėgautis vaizdu, o teks paplušėti. Medines lentas, kurios visą laiką praleis lauke reikia padengti specialiu laku ir impregnuoti. Tai garantuos, kad medinė tvora tarnaus tikrai ilgai.

Rečiau naudojama medžiaga yra akmuo. Akmenį renkasi didelių namų, kuriuos juosia daug žemės šeimininkai. Juk dviejų aukštų modernus, kompaktiškas namas atrodys lyg suspauskas, jei jį juos masyvūs akmenys. Taip pat akmeninė tvora suteikia visišką privatumą, o Lietuvos istorijos faktai gali patvirtinti, kad gerai surestai akmeninei tvorai nebaisūs kryžiuočių ir kitų priešiškai nusiteikusių kariuomenių puolimai.