Siūlo darbą

Darbo paieška sunkmečiu – pasiūlykit man darbą!

Jau senokai apsipratome su mintimi, kad ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį apėmusi krizė. Nėra darbų, pinigų, o kartu ir atostogų bei linksmybių. Daugelis žmonių, ypač gyvenančių ne didžiuosiuose miestuose, vieni kitų bene kasdien klausinėja – gal žinai,  kas siūlo darbą? Tačiau sulaukiama tik galvos papurtymo – ne, deja, negirdėjau. Tad kaip gi rasti darba, kai prezidentė viešai kalba apie tai, kad situacija visiškai negerėja. Atvirkščiai – laukiama antrosios krizės bangos…

Darbo biržos pagalba 

Siūlo darbą
Siūlo darbą

Pirmiausia ką turite padaryti, praradę ankstesnę darbo vietą, – nueiti į Darbo biržą. Nors ten darbo pasiūlymai irgi gana reti, tačiau jie siulo ir kitų paslaugų. Jomis tikrai padidinsite savo šansus ką nors rasti. Be abejo, jūsų klaus apie įvairią patirtį, kur esate dirbęs anksčiau, kokią specialybę įgijęs. Tačiau verta žinoti, kad specialybė gali visiškai nepadėti susirasti kito darbo. Jeigu esate baigęs universitetą ir teoriškai galėtumėte tapti žurnalistu ar vadybininku, tai praktiškai savo situaciją reikėtų vertinti kuo objektyviau. Galbūt nemokate nė vienos užsienio kalbos? Tai stipriai kiša koją darbo paieškose. Darbo birža kartais šias problemas gali padėti išspręsti. Ji ne tik siulo darba, bet ir padeda įgauti naujų kompetencijų. Joje organizuojami įvairūs kursai, yra persikvalifikavimo galimybė.

Tobulintis niekada ne vėlu 

Darbo biržoje dirbanti konsultantė pasakoja, kad būtina peržengti save ir iš naujo ką nors išmokti. Ji aiškina, kad jeigu pamatėte darbo skelbimą, kad kažkas siūlo darbą buhalteriui, o jūs visą gyvenimą puikiai skaičiavote ir turite loginį mąstymą, būtinai išbandykite savo laimę. Galima įstoti į buhalterių kursus – ir vos po kelių mėnesių jūs jau drąsiai eisite į darbo pokalbius. Juk jeigu kažkas siūlo darbą, kuris jums puikiai tiktų pagal charakterį, kodėl neišsiugdžius dar ir tinkamų jam savybių? Tai padaryti galima įvairiuose kursuose.

Važinėti gali apsimokėti 

Didieji miestai bedarbyste pasižymi mažiau. Gana dažnai darbdaviai siūlo darbą klaipėdoje, alytuje, Kaune, Panevėžyje. Tačiau gerokai rečiau – mažuose miesteliuose, t.y. darbas Vilniuje kur kas lengviau surandamas negu kad kokiame Radviliškyje. Čia reikia dėti daugiau pastangų norint susirasta darba, ypač gerai apmokamą ir patinkantį. Mažų miestelių gyventojams patartina nebijoti važinėti dirbti į kitą miestą. Be abejo, reikia gerai paskaičiuoti kuro sąnaudas ar viešajam transportui išleidžiamas sumas. Visgi dažniausiai tai daryti apsimoka – jei tik alga nėra minimali. Jeigu jums siūlo darbą šiauliai, bet gyvenate 30 km nuo jų, nebijokite sėsti į mašiną ar autobusą ir atvažiuoti visai nedidelį atstumą iki darbo vietos. Užsienyje toks atstumas žmonėms visiškai įprastas.

Jaunimas randa internete 

O kas gi dar siūlo darbą? Kitaip tariant, kaip jį rasti? Nebloga mintis – paieškoti internetu. Ypač gerai gali pasisekti ieškantiems darbo laikinai. Štai ledų pardavėjams ar padavėjams kavinėse dažnai verslo atstovai siūlo darbą vasarai. Moksleiviai ar studentai šiomis galimybėmis mielai naudojasi. Kaip jie sako, dažniausiai verslininkai siūlo papildomą darbą jaunimui. O būtent jaunimas ir naudojasi internetu dažniausiai. Todėl savo vaikams ar nedirbantiems jauniems kaimynams priminkite panaršyti ir internete.

Emigruoti ar ne? 

Plačiai žinoma, kad užsienio valstybės lietuviams, deja, siūlo darbą dažniausiai. Taip norisi gyventi arčiau šeimos ir gimtųjų vietų. Visgi ne visuomet pavyksta šį troškimą įgyvendinti. Kartais svetimos šalys siulo tokias galimybes, kurių čia niekuomet nesulauktumėte. Jeigu pečius slegia didelė paskola, laikina emigracija irgi gali tapti išeitimi. Vis dėlto visų lietuvių širdis priklausys tik Lietuvai. Galbūt kada nors ir čia gyvensime turtingai ir ramiai.