valymo paslaugosEsate vienas iš tų žmonių, kurio vykdoma veikla yra valymo paslaugos? Tokiu atveju belieka tik pridurti, kad yra daug dalykų, susijusių su šios veiklos vykdymu, o vienas iš jų – įkainiai bei jų nustatymas. Viskas, ką reikia apie tai žinoti bus pateikta šiame tekste, tad skirkite jam kelias  minutes.

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia pateikti kalbant šia tema, yra tas, kad šios paslaugos įkainius nustato pats paslaugos teikėjas. Vis dėlto, klystume, jei sakytume, kad nustatant įkainius nėra jokių taisyklių, kuriomis nereikėtų vadovautis. Bene pats paprasčiausias būdas apskaičiuoti, koks turėtų būti paslaugų įkainių dydis, yra toks: prie sumos, kurią turėsite skirti mokesčiams, reikėtų dar pridėti išlaidas, kurias patirsite atlikdami konkretų arbą (pavyzdžiui, paversti pinigais sunaudotų valymo priemonių kiekį) bei pridėti pelną, kurį pageidaujate gauti. Tai bene pats tiksliausias būdas siekiantiems tinkamai įvertinti paslaugų įkainį.

Vis dėlto, tai – dar tikrai ne viskas, ką svarbu pasakyti kalbant šia tema. Yra žmonių, kurie valymo paslaugų  įkainius nustato pagal išvalytą plotą ar išdirbtas valandas, tačiau ar toks įkainius nustatymas yra tikslus, spręsti lieka jums.

Paprastai valymo paslaugos yra teikiamos pagal grafiką, t.y. namai valomi vieną ar kelis kartus per savaitę, tačiau gali būti ir tokių situacijų, kuomet namo šeimininkai paprašys suteikti skubos tvarka (tai ypač aktualu, jei planuojama rengti gimtadienio pobūvį ar norisi išvykti atostogų). Belieka tik pridurti, kad tuo atveju, jei valymo paslaugos bus teikiamos skubos tvarka, galima šiek tiek padidinti paslaugos įkainius.

Įkainiai gali būti šiek tiek didesni ir tuo atveju, jei namai bus savaitgaliais.  Tai – laikas, kurį daugelis nori skirti  šeimai ar poilsiui, todėl, jei savaitgalį esate priverstas dirbti, pats metas pagalvoti ir apie aukštesnius paslaugos įkainius. Taip pat didesni įkainiai gali būti taikomi darbams, kuriems reikalinga speciali įranga arba yra aukštesnės rizikos (pvz. aukštuminis langų valymas).

Paslaugos įkainiai gali didėti dėl kitų priežasčių. Netikėtai ženkliai pabrango dalis valymo priemonių, kurias naudojate namams valyti? Tokia situacija tikrai nereiškia, kad priemones turite keisti pigesnėmis – tiesiog reikia šiek tiek padidinti paslaugų įkainius. Didesnio atlygio už savo darbą galite prašyti ir tuo atveju, jei būsite prašomi atlikti papildomus darbus.