turto vertinimas, bustas

House sitting on calculator isolated on white background

Dienraščiuose ir portaluose nuolat pasirodantys straipsniai apie būsto kainų kilimą sostinėje primena apie nekilnojamo turto burbulo grėsmę kuri jau kuris laikas įsitvirtinusi ne tik Lietuvoje bet ir kaimyninėse šalyse. Dienraščiuose ir portaluose nuolat pasirodantys straipsniai apie būsto kainų kilimą sostinėje primena apie nekilnojamo turto burbulo grėsmę kuri jau kuris laikas įsitvirtinusi ne tik Lietuvoje bet ir kaimyninėse šalyse.

Būsto kainos auga tarsi ant mielių dėl miesto dėl gyventojų skaičiaus padidėjimo ir infrastruktūros plėtros. Naujai statomi ir remontuojami keliai, naujai atsidarę prekybos ir pramogų centrai sukuria pridėtinę vertę ir parduodamiems būstams naujuose mikrorajonuose.

Statistiko departamentas informuoja, kad vidutiniškai būstai kasmet brangsta 8 proc. Reikia atkreipti dėmesį kad yra ženklus skirtumas – nauji individualios statybos namai ir butai brangsta dvigubai daugiau nei senos statybos namai ir butai daugiaubučiuose. Unohub.lt nekilnojamo turto vertė priklauso ir nuo susisiekimo patogumo. Vilniečiai yra pavargę nuo kelionių į darbą ir namus kurios trunka 1-2 valandas per dieną, todėl dauguma jaunų žmonių pasiryžę šį laiką skirti prasmingesnei veiklai ieško būsto strategiškai parankesnėse vietose Antakalnyje, Žvėryne ir sutikdami mokėti už tokį būstą brangiau.

Nekilnojamo turto kainas sostinėje natūraliai didina ne tik infliacija bet ir statybininkų atlyginimo augimas. Trūkstant įvairios specializacijos statybos specialistų, nekilnojamo turto vystytojai yra priversti vežti darbo jėgą iš Baltarusijos ir Ukrainos ir mokėti beveik tokio pat dydžio atlyginimus kaip lietuviams. Gyventojų skaičiaus padidėjimas mieste taip pat kaitina būsto rinką. Vilniuje yra didžiausia koncentracija įmonių kurios kasdien siūlo tūkstančius laisvų darbo vietų. Iš regionų atvykstanta ne tik žemos kvalifikacijos darbuotojai ber ir daug vidutinio ir aukšto lygio vadovų bei vadybininkų atvyksta iš aplinkinių miestų. Kaip žinome nemažai jų važinėjasi iš Kauno, Ukmergės ir turi sostinėje laikinas ir pastovias apsistojimo vietas. Visos šios priežastys ir stimuliuoja būsto kainų augimą sostinėje.