universalios padangosNuo padangų priklauso daug. Vairavimo stabilumas, stabdymo kelias, pravažumas ir daug kitų dalykų todėl norėdami važinėti saugiai turite pirkti ne pačias pigiausias ar tuo labiau restauruotas. Lietuvoje 6 iš 10 vairuotojų mano kad padangų kaina yra lemiamas faktorius o visos kitos padangos savybės yra antraeilis dalykas. Kai ateina laikas keisti neretai atsitinka taip kad ir keičia po vieną padangą kad tik būtų pigiau. Nesvarbu vasarinės, žieminės ar universalios padangos, keisti reikėtų padangas esančias ant tos pačios ašies vienu metu. Kodėl?

Nusidėvėjus padangos protektoriui, jei padanga pradurta ar prapjauta nepataisomai arba gumoje atsirado gumbas, tokias padangas reikia pakeisti nedelsiant. Nors sakoma kad geriausia padangas pirkti naujas visas 4 tačiau tai dažniausiai būna kai asmuo nusiperka naują ar padėvėtą automobilį ir reikalingas naujas padangų komplektas. Tai iš tikro nėra būtina sąlyga, padangos esančios ant skirtingų ašių gali skirtis, tačiau negerai jei padangos būna skirtingos ant tos pačios ašies. Visų pirma, gali skirtis balansas, skirtingai nusidėvėjęs protektoriaus raštas nevienodai stabdys, tai ypač svarbu kritinėse situacijoje, automobilį gali būti sunkiau suvaldyti. Tai reiškia kad dvi vienodos padangos užtikrina didesnį saugumą ir automobilio valdymą važiuojant kasdien ir avarinėse situacijoje. Keičiant tik dvi padangas tuo pačius jūs ir sutaupote nes nereikia pirkti keturių vienetų, o tai jau gali būti 100-200 eurų.

Visas 4 padangas keisti tuo pačiu metu rekomenduojama tik tikrų rėminių visureigių vairuotojams nes šie automobiliai nėra stabilūs kelyje, ypač važiuojant virš 100km/h greičiu. Kas svarbiausia renkantis padangą? Ant tos pačios ašies montuojamos padangos turi būti to paties gamintojo, vienodas protektoriaus raštas, padangos aukštis, plotis ir tipas.