Kaip pasiekti savo tikslinį klientą?

Reklama televizijoje, radijuje ir spaudoje prieš kelis dešimtmečius buvo praktiškai vienintelis būdas pasiekti, kad apie paslaugas ar prekes sužinotų kritinė masė žmonių. Šiandien situacija pasikeitė. Senosios visuomenės informavimo priemonės ir rinkodaros būdai susilpnėjo ir užleido savo vietą. Šiame straipsnyje papasakosiu apie tai, kokie kanalai yra efektyviausi norint pasiekti savo klientą šiandien ir ateityje.

Reklama paieškos svetainėse. Daugelis žmonių šiandien prieš pirkdami bet kokį produktą, apie jį ieško informacijos internete. Svarbu, kad informacija apie jus, jūsų įmonę ir parduodamas paslaugas bei produktus būtų lengvai pasiekiama.

Siekdami, kad apie jus informacija būtų lengvai prieinama žmonėms, kurie naršo paieškos svetainėse, kaip Google ar Bing, galite rinktis iš dviejų variantų: reklamos pirkimo arba svetainės optimizavimo paslaugas. Abu šie būdai yra tarpusavyje susiję ir efektyvūs. Tereikia tinkamai parinkti raktažodžius, kurie yra labiausiai susiję su jūsų teikiamomis paslaugomis ar parduodamais produktais.

Socialiniai tinklai. Pasisveikinti su klientu, šypsotis, atsakyti į klausimus – visa tai įprasta aptarnaujančiam personalui prekybos vietose. Šiandien šis procesas persikėlė ir į socialinius tinklus. Facebook, Twitter, Pinterest ir LinkedIn socialiniai tinklai leidžia įmonėms sukurti savo grupes ir fanų puslapius, kur gali bendrauti su savo esamais ir potencialiais klientais 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Socialiniuose tinkluose taip pat galima pirkti ir kurti reklamas. Dažniausiai reklama socialiniuose tinkluose naudojama, kaip būdas surinkti didžiąją dalį savo potencialių klientų ir tuomet su jais komunikuoti. Socialiniuose tinkluose nepatariama atvirai pardavinėti. Ten svarbiausia bendravimas. Pardavimas vyksta kitose vietose: interneto ar fizinėse parduotuvėse.

Pirmiausia socialiniuose tinkluose suteikite žmonėms naudą pasidalindami svarbiomis žiniomis, patarimais ir pirmiesiems pranešdami apie nuolaidas ar naujas kolekcijas. Be to, pasirūpinkite, kad jūsų žinutės būtų ne tik naudingos, bet ir vizualiai gražios. Tam bus reikalingas maketavimas.

El. pašto rinkodara. Daugelis žmonių el. pašto rinkodarą nuvertina. Tai lėmė, kad ilgą laiką – praktiškai, nuo el. pašto atsiradimo, visada buvo žmonių, kurie piktnaudžiavo galimybe siųsti daug reklaminių el. pašto žinučių. Galiausiai, vartotojai į tokias žinutes nereaguodavo ar iš karto ištrindavo.

Šiandien internete aktyviai veikiančios kompanijos vėl atranda el. pašto rinkodarą. El. pašto adresai turi būti surenkami sąžiningais būdais, potencialiems klientams turi būti siunčiama tik svarbi ir naudinga informacija. Laiškai turi būti siunčiami ne dažniau nei kelis kartus per savaitę. Vienas svarbiausių dalykų – suvilioti žmogų palikti savo pagrindinį el. pašto adresą, kurį jis dažniausiai tikrina.

El. laiškų kūrimas panašu kaip ir lankstinukų gamyba. Informacija el. laiškuose turi būti pateikiama taip, kad ją būtų galima patogiai skaityti, todėl būtinas maketavimas.

Reklama mobiliuosiuose telefonuose. Telefonas jau tapo įrenginiu, kurį komunikacijai naudojame dažniausiai. Tuo pačiu telefonai tampa technologiškai pažangesni ir suteikia vis daugiau galimybių tiek vartotojui, tiek reklamos kompanijoms.

Jau kelis metus vyksta reklamos mobiliuose telefonuose rinkos dalybos. Į šią rinką kėsinasi tiek Apple, tiek Google, tiek kitos didžiosios interneto kompanijos. Stumdymasis vyksta ne šiaip sau. Jau šiandien matoma, kad reklamos mobiliuose telefonuose niša nėra iki galo išnaudota.

Telefonas su žmogumi yra kartu praktiškai visą parą. Tai suteikia galimybę nuolat palaikyti su klientais kontaktais, gavus jo sutikimą žinoti jo buvimo vietą ir dar daugiau.

Žinoma, interneto reklama nepakeis visų visuomenės informavimo priemonių ir rinkodaros būdų. Lankstinukų gamyba bus aktuali, jei norėsite, kad konkrečioje vietoje visi žmonės gautų jūsų reklamą, o televizija ir radijas vis dar padės pasiekti vyresnio amžiaus auditoriją.

Platinimas