Vos tik grįžus su naujagimiu iš gimdymo namų jį jau reikia vežioti į lauką, kad mažylis kvėpuotų grynu oru. Ir čia tėveliai susirūpina kūdikio viršutiniais rūbais. Rūpestingiems gimdytojams norisi savo naujagimiui viso paties geriausio, tad juos domina kombinezonai kudikiams. Rinkoje rasite daugybę medžiagų, iš kurių siuvami kombinezonai kūdikiams. Kuris iš jų geriausiai tinka mažyliui – ginčytinas klausimas. Svarbiausia, kad kombinezonas naujagimiui teiktų jaukumą, šilumą ir komfortą.

Kombinezonai naujagimiams – visada jauku ir patogu

Iki vienerių metukų amžiaus žieminis arba rudeninis kombinezonas kudikiui – tinkamiausias variantas. Lauko kombinezonai kudikiams patogūs naudoti, nereikia atskirai užvilkti rūbų viršutinės bei apatinės dalies ir dar pasivaikščiojimams skirtų drabužių. Kūdikių kombinezonai pasižymi šiais privalumais:

 • vientisumas;
 • šiltas pamušalas;
 • gražus dizainas;
 • patogumas;
 • yra kapišonas;
 • yra pirštinės ir veltiniai;
 • nuimamos detalės pagal sezoną.

Tačiau reikalingas ne tik kombinezonas kudikiui,  derėtų nepamiršti ir kepurytės bei šaliko. Esant vėsiam orui kūdikį papildomai užklojame antklodėle. Naujagimio kūno termoreguliacija dar nėra pilnai susiformavusi, todėl mažyliui būtinas papildomas šilumos sluoksnis.

Svarbu! Pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais jums bus reikalingi keli skirtingo dydžio kombinezonai kūdikiams.

Klasikinis kombinezonas

Klasikinį kombinezoną teks keisti maždaug kas tris mėnesius, priklausomai nuo to, kaip sparčiai auga jūsų mažylis. Pirmiesiems mėnesiams geriausia rinktis vientisą maišo formos kombinezoną su kapišonu. Tokiame kombinezone vaikučio rankos ir kojos yra kombinezono viduje plius viršuje prisiūtas kapišonas galvytei. Mažyliai vežimėlyje nuolat vartosi, todėl pirštinės ar batukai vis kris nuo kūno ir pasimes.

Žiemai puikiai tiks zieminiai kombinezonai kudikiams su papildomu pašiltinimu. Klasikiniai kombinezonai patogūs vaikams. Jie pilnai apglėbia kūdikio kūnelį, nepalikdami nereikalingų tuštumų, tad mažyliams šilta ir jauku. Lauko kombinezonas kudikiui – puikus sprendimas, pavyzdžiui,  susiruošus su kūdikiu į polikliniką.

Svarbu! Maždaug kas tris mėnesius jums bus reikalingas naujas kudikio kombinezonas.

Kombinezonai vaikams iki vienerių metukų – Pasirinkimo kriterijai

Kad naujagimio kombinezonas pateisintų jūsų lūkesčius, renkantis  derėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos kriterijus:

 • saugios medžiagos – jos neturi dirginti mažylio odos, sukelti jam niežulį ar paraudimą;
 • gaminio patvarumas – kombinezonas turi “atlaikyti” sezoną;
 • patogumas vaikui;
 • hidroizoliacija – pageidautina, kad audinys būtų atsparus drėgmei;
 • pralaidumas orui – mažylis neturėtų nuolat prakaituoti rūbuose;
 • spalvos atsparumas išblukimui – po skalbimo gaminys neturėtų pakeisti savo pirminės spalvos.

Tai pagrindiniai kriterijai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, perkant viršutinius drabužėlius kūdikiams.

Kaip išsirinkti kombinezoną įvairiems metų laikams?

Rūbai vaikams perkami priklausomai nuo sezono.

Žiema

Jei žiema labai šalta ir oro temperatūra visą sezoną išlieka žemiau 0, tai geriau pirkti rūbus su natūraliu užpildu. Svarbiausia, kad zieminis kombinezonas kudikiui turėtų:

 • kapišoną;
 • kūdikio batukus;
 • pirštines.

Pamušalas turi būti pasiūtas iš šilto, vėjo neperpučiamo audinio, o viršutinis sluoksnis – iš hidroizoliacinės medžiagos.

Svarbu! Neverta pirkti iš pigių medžiagų pasiūto kombinezono, jis dažnai mažyliams sukelia alergiją.

Ruduo

Pirmomis rudens dienomis, kai vis rečiau džiugina šiluma, kūdikiams naudojami megzti arba trikotažiniai kombinezonai. Kai temperatūra nukrenta dar žemiau mažyliams tinka neperšlampančio audinio rudeniniai kombinezonai kudikiams su šiltu fliso pamušalu.

Pavasaris

Pavasarį oro temperatūra nedaug kuo skiriasi nuo rudens, todėl pavasarinis kombinezonas renkamas pagal tuos pačius kriterijus, kaip ir kombinezonai kudikiams rudeniui.

Vasara

Karštymečiu mažyliai rengiami atsižvelgiant į oro sąlygas. Vėsiomis dienomis jiems puikiai tiks megzti arba iš fliso pasiūti gaminiai. Atidžiai stebėkite, kad kūdikis neperkaistų, tai neigiamai įtakoja mažylio sveikatą.

Demisezoniai kombinezonai

Demisezoniai kombinezonai naujagimiams viduje turi įdėklą žiemai. Pavasarį ir rudenį tokį kombinezoną galima vilkėti be pašiltinimo, o žiemą į vidų įsegti avikailį. Tai labai praktiški modeliai. Paskutiniu metu jie itin išpopuliarėjo.

Kokybiški drabuziai kudikiams – Kur įsigyti?

Mūsų internetinės parduotuvės specializacija – drabuziai kudikiams ir vaikams. Mergaitėms ir berniukams iki vienerių metukų amžiaus skirti kombinezonai mūsų internetinėje parduotuvėje pasižymi ypatingai didele įvairove. Patys praktiškiausi modeliai – kombinezonai-transformeriai, kadangi juos galima naudoti nuo gimimo iki vienerių metukų.

Toks variantas idealiai tiks rudens pradžioje gimusiems naujagimiams. Gimusiems žiemos gale galima įsigyti ir klasikinį kombinezoną.