verslasMažosios bendrijos steigimo galimybė Lietuvoje atsirado tik prieš gerus kelerius metus. Nepaisant to, kad kelias dar nėra labai stipriai pramintas, visgi, nemaža dalis žmonių naudojasi galimybe. Tuo pačiu ir džiaugiasi, kad tai paprastesnis ir mažiau rizikos reikalaujantis savo verslo pradėjimo būdas.

Buhalterinė apskaita MB nėra labai sudėtinga, tačiau jeigu norite, kad darbai būtų atliekami kokybiškai – juos būtina palikti savo srities specialistams. Tik tokiu atveju nekils problemų ir pavyks sėkmingai valdyti verslą.

Mažoji bendrija – viena patraukliausių verslo pradėjimo formų. Ja pasinaudoti paskatina pliusai, kuriuos labai trumpai ir apžvelgsime.

  • Nėra įstatinio kapitalo. Tai labai didelis pliusas. Palyginimui, norint įsteigti UAB reikia turėti 3 000 EUR pradinį kapitalą, kuriuo yra rizikuojama verslo vykdymo metu.
  • Antras labai didelis pliusas yra tai, kad Mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės įmonė. Paprastais žodžiais tariant tai reiškia, kad jeigu kas nors nepasiseks taip, kaip Jūs planavote – tokiu atveju neteks rizikuoti savo turtu. Štai jeigu turite AB ir bankrutuojate – dažniausiai tai labai artimai paliečia ir asmeninį turtą. Turint MB tokios problemos Jums negresia.
  • Žinoma, kai kuriems asmenims didelis pliusas yra tai, kad už veiklą yra atsakingas ne vienas asmuo, tačiau visa komanda. Kai kurie tai įvardija minusu, tačiau juk kelios galvos visada geriau nei viena, tad pasitarus galima atrasti ir geresnius sprendimus. Maksimaliai MB steigti gali 10 asmenų.
  • Įsteigti bendriją yra paprasta kaip niekada. Veiksmus galima atlikti internetu, taigi niekur neišėjus iš namų jau galite pradėti savo veiklą. Aišku, dažniausiai naudojantis interneto privalumais dokumentų tvarkymas gali kainuoti daugiau, tačiau tuo pačiu ir viskas bus atliekama kur kas greičiau.
  • Lietuvoje MB yra labai mylimos. Priimami nauji įstatymai, kurie padeda sutaupyti, išvengti didelių mokesčių ir sėkmingai vykdyti savo veiklą.
  • Mažosios bendrijos savininkai ir nariai gauna visas socialines garantijas ir tuo pačiu visas išmokas. Taigi, jie yra pilnateisiai darbuotojai.

Akivaizdu, kad MB yra viena geriausių ir greičiausiai įgyvendinamų verslo rūšių Lietuvoje. Nemaža dalis žmonių jau pamatė jos privalumus. Jeigu norite, kad veikla būtų įgyvendinama kokybiškai – labai svarbu, kad dokumentus tvarkytų patyrę specialistai. Buhalterinė apskaita MB gali būti atliekama ne tik pagal darbo sutartį samdyto buhalterio, tačiau ir įmonės, kuri yra pasiruošusi suteikti Jums kokybiškas apskaitos bei buhalterijos paslaugas. Tokios laisvai samdomo įmonės Lietuvoje yra labai populiarios ir vis dažniau pasirenkamos. Svarbiausia atrasti tokią, kuri Jums tikrai tiktų, nes pasirinkimas labai platus, tad suklysti yra paprasta.

  • Renkantis buhalterį nesusikoncentruokite vien tik ties kaina. Juk jis bus Jūsų komandos narys. Motyvuokite jį alga.
  • Nepamirškite, kad net ir bendradarbiaujant su įmonę pavyks išlaikyti ypač artimą kontaktą su buhalteriu. Kuo daugiau tarsitės – tuo lengviau susitarsite.
  • Ne visos įmonės atlieka tas pačias paslaugas. Būtinai pasidomėkite – kokias paslaugas gausite ir ar buhalteris puikiai išmano Mažosios bendrijos buhalterijos tvarkymo privalumus.

Jeigu jau ilgai turite kokią nors idėją kurią norit įgyvendinti – rekomenduojame drąsiai imtis ryžtingų žingsnių ir žengti pirmuosius ir pačius svarbiausius žingsnius.