Prieš siunčiant maketą į spaustuvę

Paruošto maketo siuntimas spaustuvei yra jaudinantis momentas. Tai paskutinis žingsnis prieš tai, kai pamatysite, kaip ant popieriaus atrodo tiek jūsų darbo valandų trukęs darbas. Taigi, norėdami būti visiškai patenkinti savo kūriniu atsižvelkite į kelis šiame straipsnyje išdėstytus patarimus.

Dokumentų išsaugojimui pasirinkite teisingus formatus. Populiariausi ir mažiausiai sunkumų keliantys yra PDF, EPS ir TIF formatai. Išsaugodami dokumentus pasirinkite būtent šiuos failų plėtinius arba pasikonsultuokite su spaustuvės darbuotojais telefonu.

Pasirūpinkite, kad paveiksliukų kokybė būtų 300 taškų viename colyje. Tai spausdinimo srityje pripažintas standartas. Angliškai šis terminas vadinamas DPI (dots per inch). Dauguma komercinių spausdintuvų palaiko būtent tokią kokybę.

Jei siekiate itin aukštos kokybės rinkitės spaustuvę, kuri siūlo ofsetinės spaudos paslaugas. Spausdinant šiuo būdu darbai brangiau atsieis, tačiau galėsite mėgautis geresne kokybe. Tuo tarpu skaitmeninė spauda siūlo didesnį greitį ir aukštą, tačiau ribotą kokybę.

Patikrinkite ar dokumentai yra būtent tokio dydžio, kokio ir tikitės. Paveiksliukas ar visas dokumentas turi būti sumaketuotas taip, kad spaustuvės darbuotojams nereikėtų užsiimti papildomu maketavimu ir, kad jūs gautumėte jus tenkinantį rezultatą.

Paruoškite 3 mm didesnį maketą. Tai yra paklaida, kurią leidžia komercinių spausdintuvų standartai. Taigi pačiuose jūsų plakato ar kito gaminio šonuose netalpinkite svarbios informacijos. Tuo tarpu tekstą patartina atitraukti nuo šonų bent 6 mm. Taip būsite užtikrinti, kad esminės jūsų kūrinio detalės bus tinkamai atspausdintos. Ypač svarbu laikytis šių patarimų jei užsakote mažo formato spaudinius: vizitines korteles, lankstinukus ar skrajutes.

Suteikite dokumentams unikalius pavadinimus. Į spaustuves atkeliauja daugybė skirtingų klientų užsakymų ir jie gali nesunkiai pasimesti ar susimaišyti. Suteikdami savo dokumentams aiškius ir esmę pasakančius pavadinimus palengvinsite darbą sau ir spaustuvės darbuotojams.

Galiausiai peržiūrėkite dokumentą prisėdę prie skirtingų kompiuterių. Senesnių modelių LCD monitoriai ne visada teisingai atvaizduoja spalvas. Tai gali lemti, kad jūsų ekrane esanti raudona spalva ant popieriaus iš tikrųjų atrodys, kaip oranžinė. Jei neesate tikras dėl monitoriaus spalvų atvaizdavimo kokybės nuvažiuokite į spaustuvę ir pažiūrėkite į savo kūrinį dar kartą. Pasitikslinkite, kaip spalvos bus atvaizduojamos ant popieriaus.
skrajutes