elektronines svarstyklesŠį kartą Aistė iš Kauno pasidalins savo istorija apie tai, kaip jos namie turimos elektroninės svarstyklės galiausiai ėmė rodyti rezultatus, kuriais buvo galima džiaugtis, o ne nusivilti. Kaip merginai pavyko pasiekti tokių įspūdingų rezultatų? Kažkada svėrusi 90 kilogramų, dabar didžiuojasi, kad elektroninės svarstyklės skaičiuoja tik 59 kilogramus.

Bandė viską

Kaip pasakoja Aistė, ji tikrai išbandė labai daug visko. Ji iš pat pradžių tiesiog stengėsi nekreipti dėmesio į tai, ką žmonės apie ją mano, bet galiausiai išvaizda vis tiek pasidarė tikrai labai svarbi. Todėl elektronines svarstykles internetu ji tikėjosi vieną dieną pradžiuginti mažesniu savo svoriu. Taigi, ji visokiuose žurnaluose rasdavo įvairias dietas, o šios ją suviliodavo kitų žmonių sėkmės istorijomis. Aistė galvodavo, kad ir jai vieną dieną pasiseks.

„Tais laikais ir spauda būdavo kitokia negu dabar. Dabar jau internete tu tiesiog iš karto atpažįsti, kad čia prie gero tavęs neprives tokie pasirinkimai, kažkaip iš karto būna aišku, kad su tokiais burtais nieko nepasieksi. O štai seniau kažkaip visos tos dietos iš žurnalų skambėjo tikrai įspūdingai. Ten net ir būdavo kokia nors tikra gydytojo nuotrauka įdėta. Man kažkaip taip gerai nesiseka, ir aš galvoju, kad tam yra ir kažkokia priežastis. Tarkime, elektroninės svarstyklės maistui man pradėjo tarnauti tik tada, kai aš supratau, ką su jomis turiu daryti. O ko prieš tai nebuvau tik išbandžiusi. Grikių dieta, baltymų dieta, visokie vegetariški patiekalai, alinantis fizinis krūvis… Tokie nesubalansuoti mitybos būdai galiausiai privesdavo prie to, kad visiškai nežinodavau, ką daryti, ir po trijų dienų padavimo, ketvirtą dieną pradėdavau savo puotavimo laiką“, ­ prisimena mergina, kuri dabar gali pasakyti, kad tik blaivus protas ir supratimas, ką ir dėl ko darai, gali atvesti į sėkmę.

Padėjo kalorijų skaičiavimas

Kaip ji sako, sėkmingiausia buvo kalorijų skaičiavimas. „Kai sužinojau šį principą, man iškart pasidarė aišku, kad nuo dabar elektroninės svarstyklės (akcija) jau niekada nerodys didesnio svorio, nei jis yra dabar. Aš iškart supratau, kad galima numesti svorį daug paprasčiau, negu aš tą dariau iki šiol. Kur visą laiką buvo mano problema? Ji buvo ten, kad aš darydavau aklai viską, ką man siūlė žurnalai, tačiau nesistengiau suprasti, kokia yra ta bendra sistema. Tarkime, Raso siūlo labai daug visokių sistemų skaičiuoti laikui, uždarbiui, svoriui… Man pakako gerų elektroninių svarstyklių sau pačiai, gerų jų, skirtų maistui sverti, ir vienų, kurias pasiimdavau į kelionę.

Principas, kuris man lėmė sėkmę, buvo savęs nevaržymas. Pasirodo, tu gali bet kada suvalgyti viską, ką tu nori. Tu tiesiog gali nekankinti savęs ir valgyti tai, kas tau iš tiesų skanu. Tau visai nereikia kimšti tuos grikius dvi savaites. Arba nereikia atsisakyti angliavandenių ir graužti tik lapus su vištiena bei mirtinai svajoti apie šaukštą medaus. Viskas labai paprasta. Viską galima valgyti, tik reikia skaičiuoti, kad ta maisto norma tau būtų mažesnė. Kai mažiau valgai, tai gali mažiau sverti. Reikia suvartoti mažiau kalorijų negu tau jų reikia išlaikyti savo kūno masei. Tokiu paprastu principu vadovaujantis, galima leisti sau atrodyti tikrai gerai ir gauti tai, ko nori. Tai labai gerai visiems, kas mėgsta įvairų maistą. Kai išmokau taip maitintis, svoris ėmė tirpti nuo manęs kaip ledai nuo porcijos“, ­ prisimena mergina.